Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kontynuacja programu szczepień przeciw HPV

Kraków rozpoczyna realizację szczepień ochronnych przeciwko HPV w ramach kontynuacji rozpoczętego w 2019 roku Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Miejskiej Kraków.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Szczepienia będzie można realizować w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie (os. Na Skarpie 66, nr tel. 12 622 94 63 oraz 734 218 445), a także w NZOZ Przychodnia Salwatorska Sp. z o.o. przy ul. Komorowskiego 12/605 (nr tel. 12 683 05 13 oraz 12 421 87 97).

W pierwszej kolejności do szczepienia kwalifikowane będą dziewczynki, które w tych placówkach otrzymały już pierwszą dawkę szczepienia w ramach Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Miejskiej Kraków, następnie dziewczynki, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki w ramach Programu w innym miejscu; później dziewczęta, które przyjęły pierwszą dawkę niezależnie od Programu (finansowaną z innych źródeł niż budżet miasta), a następnie pozostałe dziewczynki.

W celu skorzystania z możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw HPV rodzice dziewczynek powinni pilnie skontaktować się z wymienionymi wyżej placówkami i ustalić możliwość oraz termin przeprowadzenia szczepienia. Liczba szczepionek jest ograniczona.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 12 616 94 97.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat