Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Variete bez tajemnic

Dla miłośników teatru muzycznego oraz tych wszystkich, którzy stęsknili się za teatralną atmosferą, ekipa Teatru Variete przygotowała na lipiec specjalny program: „Variete bez tajemnic. Zwiedzanie teatru śladami aktora”.

Fot. Teatr Variete
Teatr Variete

„Bądź jak Elle Woods w amerykańskim cadillacu legalnie przeciętym na pół, jak Roxie Hart w blasku rewii lub Mackie Majcher w ostatniej sekundzie uwolniony spod szubienicy. Zapraszamy do Krakowskiego Teatru Variete – przed zwiedzającymi otworzymy garderoby, charakteryzatornię, teatralne magazyny skrywające kostiumy i rekwizyty. Przybliżymy pracę za kulisami, przy obsłudze sceny, zdradzimy tajemnice budowania scenografii. Pokażemy, jak działa zapadnia i do czego służą teatralne sztankiety oraz co na swoim pulpicie bacznie obserwuje inspicjent" – czytamy w programie.

Trasa zwiedzania poprowadzi drogą aktora od momentu jego wejścia na casting do upragnionej chwili wśród owacji na stojąco i w światłach reflektorów. To wyjątkowa okazja, aby stanąć przy mikrofonie, na scenie, w kostiumie, za kulisami!

Krakowski Teatr Variete można będzie zwiedzać przez cały lipiec, w następujących dniach:

  • środy (8.07, 15.07, 22.07, 29.07) o godz. 18.00
  • piątki (10.07, 17.07, 24.07, 31.07) o godz. 18.00
  • soboty (11.07, 18.07, 25.07) o godz. 15.00.

Bilety w cenie 17 zł można zakupić w kasie teatru oraz przez stronę internetową teatrvariete.pl. Zapytania dotyczące możliwości zwiedzania przez zorganizowane grupy można kierować na adres e-mail: organizacja.widowni@teatrvariete.pl lub teatr@teatrvariete.pl lub telefonicznie pod nr 12 442 78 00 wew. 3 lub 535 300 108.

Ze względu na obowiązujące wymogi sanitarne trasa zwiedzania została precyzyjnie zaplanowana przez teatr. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa liczba osób w grupie może liczyć maksymalnie 12 osób, zachowane zostaną zasady dystansu społecznego oraz nakaz zasłaniania ust i nosa. Uczestnicy zwiedzania zostaną poproszeni o podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia oraz zobowiązani do przestrzegania zasad określonych w przygotowanym przez Teatr dokumencie, dostępnym wraz z regulaminem zwiedzania.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat