Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Większa nagroda dla teatrów

Pula w Nagrodzie Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego zostanie zwiększona o 20 tys. zł, wszystko to po to, by wspierać utrzymanie się na rynku i rozwój krakowskich scen nieinstytucjonalnych, a także indywidualnych artystów w trudnym czasie pandemii.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Kraków jako pierwsze polskie miasto, posiadające miano Europejskiej Stolicy Kultury od zawsze mocno wspiera lokalne działania twórcze. Dlatego w 2011 roku uchwałą Rady Miasta Krakowa została zainicjowana Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku w związku z trudną sytuacją twórców teatralnych, którzy w dalszym ciągu nie mogą wystawiać sztuk oraz innych form teatralnych na żywo, kapituła nagrody postanowiła zwiększyć pulę przyznawanych środków.
- Ustanawia  się  pulę  środków  w  wysokości  nie  mniejszej  niż  20 tys. zł  oraz  nie przekraczającej kwoty 45 tys. zł rocznie, z przeznaczeniem na dodatkowe nagrody w dziedzinie  teatru,  obejmujące  indywidualnych  artystów  teatru  i/lub  teatry nieinstytucjonalne – czytamy w zapisie projektu uchwały.

Zaproponowana zmiana została  wpisana  w  założenia  programu  „KULTURA ODPORNA”,  będącego lokalną  tarczą  antykryzysową  na  rzecz sektora  kultury. Działanie wynika z potrzeb środowiska, które mocno cierpi z powodu skutków epidemii. Również w związku z obecną sytuacją, nie jest jeszcze znany termin przyznania tegorocznej nagrody. Radni pozytywnie ocenili projekt tej uchwały, jak również projekty uchwał: w sprawie zmiany lokalizacji filii Biblioteki Kraków nr 42 i 32 (obecnie filie będą mieściły się w nowych lokalach) oraz w sprawie zwiększenia dotacji podmiotowej miejskim instytucjom kultury.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat