Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przygotować się do kolejnej fali epidemii

Komisja Zdrowia i Uzdrowiskowa miała opiniować druk nr 1170 w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa dotyczących przeznaczenia środków z budżetu miasta na przeciwdziałanie epidemii koronawirusa. Przewodniczący Komisji otrzymał jednak informację, że druk zostanie wycofany przez projektodawcę.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Projekt uchwały mówił o przeznaczeniu 10 mln zł z budżetu miasta na rok 2020 na przeciwdziałanie epidemii powodowanej przez koronawirus w Krakowie. Projekt uchwały procedowany był na sesji RMK 20 maja, decyzją radnych został odesłany do Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej w celu zaopiniowania.

Podczas posiedzenia Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej 25 maja podjęto decyzję, w związku z koniecznością opiniowania druku nr 1170, by zapytać przedstawicieli miejskich jednostek służby zdrowia o pracę w warunkach epidemii i ewentualne oczekiwania ze strony władz Miasta.

- Patrząc na to, co napisali do nas przedstawiciele zawodów medycznych, jest istotna potrzeba, by jeszcze raz wesprzeć ich w walce z kolejną falą epidemii. Stąd moja propozycja, byśmy przesłali te propozycje do Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia. Problemy nadal są przed nami i jako radni powinniśmy sytuację monitorować i wspierać podmioty, które w leczeniu i ograniczaniu epidemii biorą udział. Bez pieniędzy nie da się tego zrobić – mówił Lech Kucharski, Przewodniczący Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej.

Komisja przegłosowała wniosek Przewodniczącego Komisji, by zebrane odpowiedzi przesłać do właściwych wydziałów UMK.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat