Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

O wycince drzew i kopalni iłów

W Zesławicach przy ul. Sandora Petöfiego inwestor stara się o budowę kilku bloków, dlaczego ta sprawa budzi tak duże kontrowersje wśród mieszkańców? O tym rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Teren dawnych ogródków działkowych i byłej kopalni iłów przy ul. Sandora Petöfiego został wykupiony przez prywatnego inwestora, który teren dawnych ogródków działkowych przekształcił w teren rolniczy i jest w trakcie wykarczowywania znajdujących się tam krzewów i drzew. Według informacji dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska Małgorzaty Mrugały  inwestor stara się od pewnego czasu uzyskać zgodę na zabudowę w związku z zapisami tzw. ustawy lex deweloper, gdyż zapisy studium nie pozwalają na zabudowę mieszkaniową. Mieszkańcy niepokoją się, gdyż w planach inwestora jest wybudowanie na tym terenie kilku budynków wielorodzinnych. Radni dopytywali dyrektor Małgorzatę Mrugałę o to, czy Miasto sprawuję kontrolę nad tym terenem. – Zastanawia mnie czy inwestor poniósł jakieś kary ze względu na nieprawidłową rekultywację – pytał radny Łukasz Sęk. Radny prosił także o jak najszybszą inwentaryzację drzew znajdujących się jeszcze na działce, by określić czy któreś z nich podlegają ochronie. Dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska zapewniła, że jest planowana kontrola tego terenu.

Kontrola ma być przeprowadzona także ze względu na interwencję radnego Łukasza Sęka, który złożył interpelację w sprawie ujawnienia procederu zasypywania śmieci na terenie kopalni iłów w Zesławicach. Straż Miejska nagrała moment, kiedy na terenie kopalni zasypywana jest sterta śmieci, m.in. zużytych części samochodowych. Z informacji Straży Miejskiej wynika, że sprawa została przekazana do Wydziału Kształtowania Środowiska. Radni z Komisji Planowania chcieliby, aby w trakcie kontroli mogli uczestniczyć także reprezentanci RMK.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat