Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trzeci weekend kina samochodowego

Pierwsze dwa weekendy kina samochodowego za nami. Nie odstraszyły nas burze i deszcze. Zobaczyliśmy kilka naprawdę dobrych nowości kinowych. Po sukcesie organizacyjnym i frekwencyjnym dwóch pierwszych edycji, na parkingu przed trybuną zachodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, odbył się kolejny seans. Publiczność ponownie dopisała.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

Tym razem wieczór upłynął widzom kina samochodowego w towarzystwie „Sokoła z masłem orzechowym”. Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera (Shia LaBeouf), drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc. Kino drogi – wyścig, którego meta nie ma znaczenia, liczy się tylko to, co doświadczone w trakcie.

Do tej pory w kinie samochodowym zobaczyliśmy:

  • 30 maja – „Dżentelmeni”
  • 29 maja – „Na noże”
  • 24 maja – „Mayday”
  • 23 maja – „Psy 3. W imię zasad”
  • 22 maja – „Planeta Singli 3”
  • 21 maja – „Sala samobójców. Hejter”

Kino dla zmotoryzowanych to pomysł sięgający lat 30. XX wieku, ale Amerykanie pokochali ten rodzaj rozrywki w latach 50. i 60. Jedno z największych kin mieściło się w stanie Nowy Jork: miało 2,5 tysiąca miejsc dla samochodów, własną restaurację i plac zabaw dla dzieci, a to wszystko na powierzchni ponad 11 hektarów. Zaletą kin samochodowych od zawsze był komfort widzów – każdy siedział w swoim samochodzie i mógł przyjechać z całą rodziną. Co więcej, film można było swobodnie komentować, nie obawiając się, że osoba siedząca w samochodzie obok zwróci uwagę. Jest tylko jeden minus: samochodowe kino działa po zmroku, co oznacza jedynie wieczorne seanse. Dlatego powtórek nie będzie.

 

 

Kino rozpoczyna się o godz. 21.00, opłata za jedno miejsce parkingowe to 40 złotych. Sprzedaż biletów prowadzona jest w serwisie eventim.pl. Liczba miejsc, ze względów bezpieczeństwa, jest ograniczona.

Na seanse zapraszają organizatorzy: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Sponsorem głównym wydarzenia jest TAURON, partnerem kina samochodowego jest firma Suempol.

Kino samochodowe jest jednym z wydarzeń odbywających się w ramach kampanii społeczno-informacyjnej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Więcej informacje o akcji znajdziecie na profilu na Instagramie @BadztTurysta oraz na Facebooku Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków.

Następne seanse już w kolejne weekendy. Szczegóły wkrótce, bądźcie z nami!

Kino samochodowe banner sponsor

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat