Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Seniorzy wciąż powinni uważać

Po okresie wielu ograniczeń związanych z kwarantanną, wielu krakowian z ulgą przyjmuje informacje o zniesieniu kolejnych obostrzeń. I choć miasto i mieszkańcy powoli wracają do rytmu sprzed wprowadzenia restrykcji, warto pamiętać, że epidemia jeszcze się nie skończyła, a w grupie podwyższonego ryzyka nadal znajdują się seniorzy. Miasto wciąż oferuje pomoc starszym mieszkańcom miasta i przypomina o potrzebie szczególnej troski o bezpieczeństwo.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

– Musimy pamiętać o tym, że pandemia trwa nadal i że najbardziej zagrożoną grupą są osoby starsze. Krakowscy seniorzy nadal mogą korzystać ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz koordynowanej przez miasto pomocy wolontariuszy, którzy osobom starszym mogą zrobić potrzebne zakupy, by ci nie musieli wychodzić z domu. Nie uruchomiliśmy jeszcze działania Centrów Aktywności Seniorów (CAS) w tradycyjne formie, ale zapraszamy do korzystania z oferty dostępnej on-line. Jest ona naprawdę bogata i cieszy się ogromną popularnością – mówi Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej.

Kraków powoli przygotowuje się do uruchomienia plenerowych zajęć dla seniorów, które będą ponownie możliwe po spełnieniu restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa. W przypadku osób po 60. roku życia ma to szczególne znaczenie.

– Przygotowując się do wznowienia stacjonarnej działalności CAS-ów będziemy starannie informować i już informujemy o zagrożeniach dla seniorów i o konieczności przestrzegania zasad, takich jak na przykład noszenie maseczek tam, gdzie to zalecane, zachowywania odpowiednich odległości czy częste mycie i dezynfekcja rąk. Musimy pamiętać, że powrót do „normalności” nie zmniejsza zagrożenia – podkreśla Anna Okońska-Walkowicz.

Ostatnie tygodnie, a także przeniesienie działalności Centrów Aktywności Seniorów do sieci pokazały też, jak ważne są kompetencje cyfrowe, dlatego Anna Okońska-Walkowicz zapowiada także specjalne programy i bezpłatne szkolenia pomagające przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu seniorów.

Szczegółowe informacje o inicjatywach przygotowywanych z myślą o starszych krakowianach można na bieżąco śledzić na stronie: dlaseniora.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat