Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatr Ludowy zaprasza na premierę spektaklu „Solaris”

We wtorek, 23 czerwca po „pandemicznej przerwie” Teatr Ludowy ponownie zaprasza wszystkich do swojej siedziby. Na dobry początek na Dużej Scenie zaprezentowany zostanie spektakl „Solaris” wg Stanisława Lema w reżyserii Marcina Wierzchowskiego.

Fot. Klaudyna Schubert / Teatr Ludowy / materiały prasowe
Klaudyna Schubert / Teatr Ludowy / materiały prasowe

Historia rozgrywająca się w zamkniętej przestrzeni statku kosmicznego, w niezwykły sposób koresponduje z tym, czego przez ostatnie miesiące doświadczaliśmy. Zanurzenie się w niemal profetycznych wizjach Stanisława Lema pozwoli nam wrócić w przestrzenie sztuki przeżywanej już nie w sieci, ale w prawdziwym spotkaniu z drugim człowiekiem. Spektakl jest ostatnim etapem projektu „Przewodnicy zmysłów”, a zakończenie projektu przewidziane jest na 30 czerwca spotkaniem z cyklu Science First, we współpracy z Instytutem Psychologii UJ. Spotkanie dostępne będzie zarówno w wersji na żywo i online.

Teatr Ludowy

Teatr Ludowy zaprasza również na koncert „Dzieci dzieciom” przygotowywany przez Fundację Lions Club, Zespół Szkół Specjalnych w Nowej Hucie, przy gościnnym udziale dzieci i młodzieży z innych szkół nowohuckich, który w tym roku odbędzie się online, a którego hasłem przewodnim jest „Tęsknię za Tobą Teatrze”. Podczas koncertu wesprzeć będzie można uczniów i wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych, którzy w tym roku zbierają pieniądze,  z przeznaczeniem wydatkowania ich na kulturę. Termin koncertu podamy Państwu w przyszłym tygodniu.

Od 19 czerwca teatr zaprasza na spektakle prezentowane na Scenie Pod Ratuszem: „Wszystko o kobietach”, „Wszystko o mężczyznach”, „Sąsiedzi” i „VIA-GRA”. Inteligentna komedia zawsze, kiedy już wybrzmi śmiech, budzi refleksje. Aby nadrobić czas przymusowej kwarantanny, nowy sezon rozpoczniemy już w sierpniu. Korzystając z ciepłych letnich wieczorów, odwiedzajcie nasz Teatr. Pokażmy razem, że kultura jest ważna! A teatr najważniejszy....!

Na profilu teatralnym na Facebooku w dalszym ciągu zobaczyć można na cykle: „Żarty sceniczne” wg opowiadań Czechowa i projekty dla dzieci „Tajemnice Teatru Ludowego”, „W pogoni za życiem”, a od 6 czerwca na projekt „1,2,3 Mówisz Ty”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat