Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kamienica Hipolitów czynna od 3 czerwca

Koci kustosz Hipolit zaprasza już od 3 czerwca do Kamienicy Hipolitów na wystawy „Mieszczański dom” i „Pochwała książki. Robert Jahoda” – rzemieślnik i artysta.

Fot. Muzeum Krakowa
Muzeum Krakowa

Odwiedź Kamienicę Hipolitów i poznaj życie codzienne krakowskiego mieszczaństwa na przestrzeni kilku stuleci i dowiedz się, na czym polegała praca introligatora w Krakowie w XIX wieku. Pamiętaj o maseczce na twarzy, zachowaj dystans od innych zwiedzających i koniecznie zapoznaj się z nowym regulaminem zwiedzania, który dostępny jest tutaj.

Odkryj Kraków z Muzeum Krakowa – bądź turystą w swoim mieście!

Muzealnicy zapraszają także do bieżącego śledzenia strony internetowej muzeumkrakowa.pl i mediów społecznościowych, gdzie będą informować o otwarciach kolejnych oddziałów i o innych akcjach w Muzeum Krakowa.

Dyrekcja i pracownicy muzeum informują, że od wtorku, 2 czerwca zwiedzający mogą obejrzeć także wystawę stałą „Miasto pod kopcem Kraka” w Muzeum Podgórza.

Muzealna akcja „Odkryj Kraków” wpisuje się w miejską kampanię „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Wesprzyj Muzeum Krakowa
W połowie marca znaleźliśmy się wszyscy w niespotykanej sytuacji i w związku z tym, tak jak większość podmiotów, Muzeum Krakowa ponosi poważne materialne straty. Przychody ze zwiedzania oddziałów muzeum stanowiły znaczną część jego dochodów i pozwalały personelowi muzeum zawsze pracować na najwyższym poziomie. Od kilkunastu dni kolejno Muzeum Krakowa udostępnia swoje oddziały, jednak odbudowa poziomu frekwencji i przychodów sprzed epidemii zajmie bardzo dużo czasu.

W ostatnich miesiącach niemal całe życie społeczne przeniosło się do świata wirtualnego i dlatego od początku ogłoszenia stanu epidemicznego zespół Muzeum Krakowa pracuje intensywnie nad stałym dostarczaniem ciekawych treści online – m.in. wystaw, audycji czy działań edukacyjnych. „Jeśli podoba Wam się to, co robimy, wesprzyjcie naszą działalność. Pozwoli nam to kontynuować zarówno bieżącą działalność, jak i przygotować wystawy i wydarzenia. Liczymy na Was!” – apelują muzealnicy.

Przeczytaj więcej o akcji „Wesprzyj Muzeum Krakowa” tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat