Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Remont ul. Krakowskiej – odkrycie na placu budowy

Podczas prac na południowej jezdni ulicy Dietla w rejonie skrzyżowania z ul. Krakowską odkryto konstrukcję kamienną – prawdopodobnie drugi przyczółek mostu. Teraz wykonawca remontu czeka na decyzje konserwatora dotyczące dalszego postępowania – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Po dokonaniu kamiennego odkrycia, wykonawca zawiadomił służby konserwatorskie. Na miejscu czynności podjął nadzór archeologiczny. Do czasu ustalenia przez konserwatora sposobu postępowania ze znaleziskiem, wykonawca będzie prowadził pracę z pominięciem tego miejsca.

Prace na ulicy Krakowskiej rozpoczęły się w marcu ubiegłego roku. W ich ramach przebudowywane jest torowisko tramwajowe na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z układem drogowym, chodnikami, ścieżkami, towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz węzłem na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej, Dietla i Stradomska. Dodatkowo przebudowywana jest ul. Dietla, na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej, a także modernizowany jest most Piłsudskiego.

Zakończenie inwestycji planowane jest we wrześniu br. Wpływ na ten termin może mieć ogłoszony stan epidemii w Polsce oraz zalecenia konserwatorskie dotyczące znaleziska po stronie południowej ul. Dietla.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat