Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

#Futuronauciwracają, czyli ponowne otwarcie MIM

Od wtorku, 2 czerwca Muzeum Inżynierii Miejskiej ponownie zaprasza do odwiedzin.

Fot. Muzeum Inżynierii Miejskiej
Muzeum Inżynierii Miejskiej

Muzeum zachęca do obejrzenia multimedialnej wystawy „Futuronauci’’, podczas której odwiedzający eksplorują elementy pojazdu kosmicznego i poznają kluczowe zagadnienia współczesnej inżynierii i przyszłość nauki. To doświadczenie ma też za zadanie zachęcić młodych ludzi do refleksji nad własnymi możliwościami i talentami. Stanowiska multimedialne pozwolą zwiedzającym wcielić się w rolę członka załogi statku – zadbać o wyżywienie, przeprowadzić eksperyment związany z ekosystemem, a nawet zdecydować, za pomocą jakiego napędu odbyć galaktyczną podróż. Zwiedzający będą mogli też sprawdzić swoją wiedzę w grze, dotyczącej historii łączności.

Wystawa jest skierowana przede wszystkim do widzów w wieku 7–16 lat, rodzin, opiekunów z dziećmi. Więcej o wystawie na stronie internetowej mim.krakow.pl.

Warto również skorzystać z czerwcowej oferty edukacyjnej Muzeum Inżynierii Miejskiej. Na zajęciach dzieci dowiedzą się m.in. jak powstaje tęcza? Dlaczego widzimy kolory? Czy chodzenie po wodzie jest możliwe? Szczegóły czerwcowej oferty edukacyjnej publikowane są na stronie internetowej mim.krakow.pl.

W związku z obecną sytuacją dla wspólnego bezpieczeństwa przygotowano nowy regulamin, wraz z nowymi zasadami zwiedzania. Skrócone zasady zwiedzania.

Muzeum przypomina również, że godziny otwarcia placówki uległy zmianie.

Strefa kreatywności oraz drukarnia pozostają niedostępne do odwołania. O ponownym otwarciu Muzeum Inżynierii Miejskiej będzie informować na bieżąco. MIM zachęca do śledzenia mediach społecznościowych:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat