Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Muzeum Etnograficzne ponownie otwarte

W piątek, 29 maja Muzeum Etnograficzne zostało ponownie otwarte dla zwiedzających. W trosce o komfort gości muzealnicy wprowadzili kilka zasad, które pozwalają na bezpieczne oglądanie ekspozycji.

Fot. etnomuzeum.eu
etnomuzeum.eu

Wystawa stała jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 19.00, z przerwą techniczną w ciągu dnia (13.00-15.00), która jest przeznaczona na dezynfekcję powierzchni wspólnych.

Ograniczono liczbę jednocześnie zwiedzających osób do sześciu na każdym piętrze. Muzeum wciąż pozostaje niedostępne dla grup. Nie są organizowane również zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem (wyjątkiem są tłumacze polskiego języka migowego).

Muzealnicy proszą o zachowanie bezpiecznej odległości dwóch metrów od drugiej osoby (Zasada ta nie dotyczy opiekunów dzieci oraz opiekunów osób z niepełnosprawnościami).

Ze względów bezpieczeństwa szatnia w budynku muzeum pozostaje zamknięta, z wyjątkiem pory deszczowej. Muzeum zachęca do korzystania z zamykanych szafek. Jednocześnie prosi o zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk. Na miejscu są dostępne płyn do dezynfekcji oraz – dla chętnych – jednorazowe rękawiczki.

Więcej informacji na stronie internetowej etnomuzeum.eu.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie znajduje się na placu Wolnica 1.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat