Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Grota solna na skutki smogu znów otwarta

Od poniedziałku, 1 czerwca ponownie udostępnione zostały seanse w grocie solnej w ramach programu „STOP SMOG – grota solna recepta na skutki miejskiego smogu”. Przyjdź do groty solnej i skorzystaj z bezpłatnego biletu, sfinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Wejściówka upoważnia do 35-minutowego pobytu.

Fot. kurdwanow.ksos.pl
kurdwanow.ksos.pl

– Zapraszamy mieszkańców Krakowa do korzystania z seansów w grocie solnej przy ul. Wysłouchów 34a, Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny „Kurdwanów Nowy” należący do Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego im. „Szarych Szeregów” – mówi Jan Urbańczyk, dyrektor Wydziału ds. Jakości Powietrza.

W związku z trwającym stanem epidemii do groty solnej zapraszamy rodziny (osoby zamieszkujące wspólnie lub gospodarujące wspólnie).

Bezpłatny bilet uzyskany w ramach budżetu obywatelskiego upoważnia do 35-minutowego pobytu w grocie solnej. Wartość projektu zgłoszonego w BO wynosi 127 800 zł.

Grota solna jest pomieszczeniem wyłożonym blokami solnymi, wyposażonym w tężnię solankową, w której wykorzystywana jest solanka inhalacyjna, spełniająca warunki fizykochemiczne dla wód leczniczych.

Skorzystanie z seansu w grocie jest możliwe od poniedziałku do soboty w wyznaczonych godzinach po uprzedniej rezerwacji miejsca pod numerem telefonu 12 654 53 55.

Do uzyskania biletu niezbędne jest podanie danych osobowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania). Odmowa udzielenia informacji skutkować będzie brakiem możliwości skorzystania z pobytu w grocie.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej kurdwanow.ksos.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat