Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szpital im. Żeromskiego: oddziały w remoncie

W kwietniu przyszłego roku zakończy się remont oddziału neurologii, wcześniej – już w lipcu tego roku – ze zmodernizowanych sal porodowych skorzystają przyszłe mamy. W Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego trwają prace, których efektem będzie stworzenie komfortowych warunków dla pacjentów i personelu.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Dzięki rozbudowie pawilonu, powierzchnia oddziału neurologii znacznie się zwiększy. Cały parter rozbudowanego oddziału zajmie rehabilitacja. Znikną także wieloosobowe sale z jedną wspólną łazienką na korytarzu – powstaną kameralne pomieszczenia wyposażone w osobne łazienki. Wymienione zostaną także instalacje: wodna, elektryczna, niskoprądowa i gazów medycznych. Planowe zakończenie remontu to kwiecień 2021, a koszt inwestycji (finansowanej przez Miasto Kraków i Unię Europejską) to ok. 23 mln zł.

Remont przechodzą także sale porodowe. Wygląd „porodówki” całkowicie się odmieni. Zmodernizowana sala przeznaczona do cięć cesarskich, klimatyzowane pomieszczenia, nowa wentylacja i osobna łazienka przy każdej sali porodowej – to najważniejsze elementy trwającej inwestycji. Szpitalowi zależy nie tylko na spełnieniu norm sanitarnych i stworzeniu komfortowych warunków, ale także na tym, by panie poczuły ciepłą, miłą atmosferę. Dlatego białe ściany ustąpią miejsca… stylowym fototapetom! W ich zakupie szpital wspiera Stowarzyszenie Piękne Anioły. Zakończenie prac jest przewidziane na lipiec 2020 r.

 

W ostatnim czasie do szpitala trafił też nowy sprzęt. To 35 pomp infuzyjnych strzykawkowych i stacje dokujące oraz cztery urządzenia AIRVO 2 czyli generatory przepływu z wbudowanym nawilżaczem, które dostarczają ogrzane i nawilżone gazy oddechowe samodzielnie oddychającym pacjentom poprzez różnego rodzaju przyłącza.

pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat