Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wybory, które zmieniły Polskę [KONKURS]

27 maja obchodziliśmy 30-lecie odrodzenia samorządu terytorialnego. 30 lat temu odbyły się wolne, powszechne wybory do rad gmin. To wybory, które zmieniły Polskę. Wybory, które dały początek odrodzonej samorządności. Z tej okazji dla czytelników Magicznego Krakowa przygotowaliśmy szereg materiałów przybliżających historię krakowskiego samorządu, a także cykl konkursów z nagrodami.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Konkurs:

Ilu radnych liczyła Rada Miasta Krakowa wyłoniona w wyborach z 27 maja 1990 roku?

Odpowiedzi prosimy wysyłać do piątku, 29 maja, do godz. 9.00 na adres e-mail: konkurs.mk@um.krakow.pl.

Spośród prawidłowych odpowiedzi zostaną wylosowane trzy komplety nagród. W skład każdego zestawu wchodzą: dwa bilety na wyjątkowy lot balonem widokowym nad Krakowem oraz publikacja „Symbole i insygnia Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa od średniowiecza po współczesność”.

30-lecie samorządu - konkurs

30-lecie samorządu - konkurs

Nagrody będzie można odebrać po zniesieniu ograniczeń w dostępie do Urzędu Miasta Krakowa lub – w indywidualnych przypadkach – po kontakcie telefonicznym z Kancelarią Prezydenta, tel. 12 616 17 59.

Więcej informacji o historii samorządu krakowskiego można znaleźć w serwisie internetowym poczetkrakowski.pl. Partnerami serwisu są: Archiwum Narodowe w Krakowie oraz Biblioteka Jagiellońska.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat