Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Druga odsłona cyklu Villa Artis Online

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Villa Artis Online. Cykl popularyzuje dziedzictwo sztuki europejskiej i polskiej w przestrzeni wirtualnej. Przedstawia sylwetki wybitnych krakowskich twórców o międzynarodowej renomie, a także artystów z innych krajów mieszkających i rozwijających swoją działalność w naszym mieście.

Fot. Magiczny Kraków

W drugiej odsłonie cyklu pieśni arabskie zaprezentuje muzyk i kompozytor syryjski Wassim Ibrahim. Minikoncert grany na arabskim instrumencie ud został zarejestrowany w scenografii orientalnych ceramicznych kafli, pokrywających ściany loggii Willi Decjusza.

Wassim Ibrahim pochodzi z Damaszku, od siedmiu lat mieszka w Krakowie, gdzie ukończył Akademię Muzyczną. Jest  muzykiem, kompozytorem, animatorem kultury i pedagogiem. Swoją działalnością towarzyszy mieszkańcom Krakowa w przekraczaniu kulturowych barier, a dzięki uniwersalnemu językowi, jakim jest muzyka pokazuje wartości płynące z kulturowej różnorodności.

Koncert online jest dostępny tutaj.


Pierwszy odcinek cyklu poświęcony był muzyce Fryderyka Chopina i nawiązywał do patriotycznego salonu, jaki organizowała w Willi Decjusza księżna Marcelina Czartoryska, uczennica kompozytora, która zdobyła europejską sławę jako niezwykle utalentowana i jedna z najznakomitszych interpretatorek jego utworów.  Scherzo h-moll op. 20 Chopina zagrała w zabytkowych wnętrzach Willi Decjusza pianistka Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-25
Data aktualizacji: 2020-05-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź