Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

USC: ile osób na ślubie?

Od 29 maja obowiązywać ma zasada, że w uroczystościach zawarcia związku małżeńskiego uczestniczyć może, poza osobą udzielającą ślubu, jedna osoba na 10 m2 powierzchni sali ślubów.

Fot. pixaby.pl
pixaby.pl

Dotyczy to zarówno ślubów poza lokalem,  jak i we wszystkich lokalizacjach krakowskiego USC. I tak: przy ul. Lubelskiej limit uczestników wynosi 12 osób, na os. Zgody 2 – 5 osób, w Dworku Białoprądnickim – 9 osób, a w Willi Decjusza – 6 osób.

Nadal przede wszystkim drogą korespondencyjną albo osobiście Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie w ramach transkrypcji zagranicznych aktów stanu cywilnego, realizuje wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych aktów urodzeń, małżeństw i zgonów. Można je wysyłać na adres: Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie, ul. Lubelska 27, 30-003 Kraków lub wrzucić do któregoś z pojemników, które umieszczone są przy wejściach do USC przy ul. Lubelskiej 27, ul. Lubelskiej 29, os. Zgody 2 lub ul. Wielkiej 28a.

W szczególnych okolicznościach i z ważnych powodów możliwe jest również telefoniczne umówienie osobistej wizyty przy ul. Lubelskiej 29, w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 14.40. Rezerwacja terminów pod numerem telefonu: 12 616 55 75.

pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat