Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zmiany na trasach linii autobusowych

W poniedziałek, 25 maja rozpoczął się kolejny etap przebudowy skrzyżowania ul. Dietla i Krakowskiej. W tym etapie ruch pojazdów został przeniesiony na północną jezdnię ul. Dietla (będzie nią prowadzony w obu kierunkach). Ze względu na geometrię skrzyżowania ul. Dietla i św. Sebastiana nie jest możliwy ruch autobusów komunikacji miejskiej, a co za tym idzie, swoje trasy zmieniły linie nr 179, 184 i 484.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

W związku z tym zostały wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

 • nr 179 - częstotliwość kursowania w dni powszednie w okresie międzyszczytowym oraz po zakończeniu szczytu popołudniowego (do około godziny 20.00) zostanie zwiększona do 15 minut;
 • nr 184 - kursuje po trasie czasowo zmienionej (skróconej): „Prądnik Czerwony” - ... - al. Powstania Warszawskiego - „Rondo Grzegórzeckie”.
  Przystanek końcowy „Rondo Grzegórzeckie” jest zlokalizowany na ul. Kotlarskiej, na pasie autobusowo-tramwajowym. Przystanek początkowy „Rondo Grzegórzeckie” będzie zlokalizowany na al. Powstania Warszawskiego, na jezdni dla ruchu ogólnego.
  Linia kursuje z częstotliwością co 12 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 30 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne, realizując wszystkie kursy wykonywane dotychczas na tym odcinku przez linie nr 184 i 484;
 • nr 484 - kursuje po trasie czasowo zmienionej (skróconej): „Os. Podwawelskie” - ul. Konopnickiej (powrót: ul. Konopnickiej, rondo Grunwaldzkie, ul. Konopnickiej - „Os. Podwawelskie”) - ... - „Swoszowice Poczta”. Linia kursuje z tym numerem w obu kierunkach. 
  Przystanek końcowo-początkowy „Os. Podwawelskie” jest zlokalizowany na „drugiej” pętli autobusowej (początkowo przeznaczonej dla prywatnych przewoźników), zlokalizowanej na północ od istniejącego dworca komunikacji miejskiej - analogicznie jak dla linii 194. Przystanek „Rondo Grunwaldzkie” w kierunku osiedla Podwawelskiego jest zlokalizowany na ul. Konopnickiej, po zawróceniu na rondzie.
  Linia kursuje z częstotliwością co 24 minuty w dni powszednie w godzinach szczytu i co 60 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linię nr 184 zachowują ważność na jej stałej trasie oraz dodatkowo:

 • na trasie linii nr 52 na odcinku „Rondo Mogilskie” - „Rondo Grunwaldzkie”;
 • na trasie linii nr 174 i 179 na odcinku „Wola Duchacka” - „Kurdwanów P+R”;
 • na całej trasie linii nr 484.
pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat