Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Zamknięci w Teatrze” także obchodzą Dzień Teatru Publicznego

Na tegoroczne obchody Dnia Teatru Publicznego artyści Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przygotowali premierę 12. odcinka serialu „Zamknięci w Teatrze”, którą będzie można obejrzeć na Facebooku dziś, w sobotę, 23 maja.

Fot. Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

W serialowej rzeczywistości tegoroczne obchody święta artyści popularnego „Słowaka” spędzą zamknięci w swoich garderobach, pokojach biurowych, w podziemiach. W izolacji. Dwunasty dzień. W ich imieniu interweniuje telewizja INFO TV, która zapyta rządzących co zamierzają zrobić, żeby uwolnić artystów Teatru w Krakowie.

Gościem w studiu telewizyjnym będzie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, koordynator służb specjalnych Sławomir Rokita oraz sam Premier Rzeczpospolitej, Marian Dziędziel. Sytuację skomentują znane osoby ze świata kultury: Anna Augustynowicz, Dorota Kolak, Monika Frajczyk, Agnieszka Przepiórska, Tomasz Domagała, Łukasz Maciejewski, Mirek Kaczmarek, Radosław Krzyżowski i inni. Czy służby państwowe staną na wysokości zadania? Czy interwencja ludzi kultury pomoże? Przekonamy się o tym, oglądając 12. odcinek serialu „Zamknięci w Teatrze”, którego premiera odbędzie się dziś o godzinie 20.00 na profilu FB Teatru im. J. Słowackiego.


„Jaki jest Teatr Słowackiego nocą? Pusty, ciemny, zamknięty. Inny. Pociągający. I trochę straszny. Co lubi? Jak oddycha? Czym się karmi? Kto w nim jest, kiedy nikogo w nim nie ma? Sprawdzą to aktorzy Słowaka. Zebrani. Zamknięci każdy w oddzielnym pomieszczeniu. Niekoniecznie dobrowolnie. Chociaż… ten budynek to teraz nie takie złe miejsce. To bezpieczne miejsce, bo na zewnątrz (a może i w nas) budzą się upiory…

Zamknięci w domach myśleliśmy, jakby się z Wami spotkać. Teraz już wiemy: powinniśmy się zamknąć dla Was. Zamknięci w Teatrze to nasza nowa, teatralno-serialowa produkcja. Internetowe poszukiwanie teatru w czasach zarazy” – czytamy w słowie wstępnym do spektaklu.

***

Scenariusz i reżyseria: Jakub Roszkowski
Zdjęcia i montaż: Paweł Penarski
Muzyka: Mateusz Bieryt
Obsada: zespół Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat