Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Do urzędu bez osób towarzyszących

Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa przypomina o braku konieczności stawiennictwa wszystkich stron w sytuacji osobistego załatwiania spraw urzędowych, w których występuje więcej niż jedna osoba. Wystarczy przedstawić stosowne pełnomocnictwo.

Fot. Magiczny Kraków

Dotyczy to w szczególności spraw załatwianych przez Wydział Spraw Administracyjnych UMK przez wspólników spółek prawa cywilnego oraz handlowego. Te osoby mogą także działać pojedynczo na podstawie pełnomocnictwa. Podobnie, jeśli chodzi o małżonków, krewnych i bliskich strony postępowania administracyjnego (nie dotyczy to jednak udziału w rozprawach administracyjnych) lub umów cywilnoprawnych. W tym zakresie wystarczy obecność samej strony posiadającej pełnomocnictwo. W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie się do urzędu bez osób towarzyszących.

W razie wątpliwości co do możliwości załatwienia sprawy przez pełnomocnika lub treści pełnomocnictwa, wszelkie informacje można uzyskać pod odpowiednimi numerami telefonów, które dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Ułatwi to szybszą i sprawniejszą obsługę oraz skróci czas wizyty stron w magistracie.

Równocześnie przypominamy, że każda osoba powinna mieć ze sobą własny długopis. Przypominamy także o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas wizyty w urzędzie (np. za pomocą maseczki).

Szczegółowe informacje o zasadach obsługi klientów znajdują się tutaj.

pokaż metkę
Autor: Grażyna Rokita
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-20
Data aktualizacji: 2020-05-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat