Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kompleks edukacyjny na os. Gotyk: niedługo rozpocznie się wyposażanie

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie szuka firm, które zajmą dostawą pierwszego wyposażenia dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Ks. Meiera. Nowa placówka edukacyjna na północy Krakowa ma zostać otwarta od września tego roku.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Firmy, których poszukuje ZIM, mają się zająć dostawą i montażem m.in. umeblowania, sprzętu elektronicznego, a także wyposażenia sal gimnastycznych i zaplecza sportowego zespołu Szkolno-Przedszkolnego na os. Gotyk. Całość ma być gotowa w sierpniu tego roku. Przypomnijmy, że zarówno szkoła, jak i przedszkole zostaną otwarte od nowego roku szkolnego. Szczegółowe informacje dotyczące zamówień publicznych dotyczących wyposażenia placówki dostępne są TUTAJ.

Warto wiedzieć, że do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Ks. Meiera będzie mogło uczęszczać 500 dzieci i młodzieży. Przygotowanych będzie 100 miejsc w przedszkolu i 400 w szkole podstawowej. Do dyspozycji maluchów będzie w sumie 5 sal zajęć, w tym sala do zajęć ruchowych – wszystkie wyposażone w osobne węzły sanitarne. Przewidziano także jadalnię.

Z kolei uczniowie podstawówki będą mieli do dyspozycji 16 sal dydaktycznych, w tym pracownie tematyczne: biologiczna, chemiczna, fizyczna, plastyczna, komputerowa. Będzie biblioteka szkolna, świetlica, jadalnia i aula. Nie zabraknie sal gimnastycznych: większa do gier zespołowych z elektroniczną tablicą wyników i mniejsza do ćwiczeń gimnastycznych.

Obecnie wykonawca zadania – P.B. Dombud SA z Katowic skupia się na pracach wykończeniowych wewnątrz czterokondygnacyjnego budynku.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem robót budowlanych, realizacja zadania zakończy się latem 2020 roku.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat