Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowy termin otwarcia Bieżanowskiej

Przebudowa fragmentu ulicy Bieżanowskiej – na odcinku pomiędzy ulicami Nad Potokiem a Jerzmanowskiego dobiegła końca. Do wdrożenia pozostał projekt organizacji ruchu – bez niego ulica pozostaje placem budowy i nie może zostać oddana do ruchu. Obecnie stan zaawansowanie prac na inwestycji osiągnął 95 proc., do wykonania pozostała docelowa organizacja ruchu oraz drobne roboty porządkowe. Koszt przebudowy to ok. 9 mln zł.

Fot. zdmk.krakow.pl
zdmk.krakow.pl

Według wstępnych założeń ulica miała zostać oddana do ruchu na przełomie kwietnia i maja, później termin został przesunięty na koniec maja. Obecnie po rozmowach z wykonawcą i nowych ustaleniach – otwarcie ulicy planowane jest pod koniec czerwca – konieczny jest czas na wdrożenie projektu docelowej organizacji ruchu (będzie to 5 miesięcy szybciej – zgodnie z umową wykonawca ma czas do listopada).

Przekazanie placu budowy miało miejsce w lutym zeszłego roku. Już na samym początku – inwestycja notowała opóźnienia z uwagi na inny zakres prac w stosunku do planowanego. Był on widoczny dopiero po rozkopaniu drogi. Dodatkowe roboty były realizowane przy przebudowie infrastruktury podziemnej, m.in. ulica posiadała inną niż założoną w projekcie konstrukcję podbudowy. Dłużej trwały prace związane z przebudową istniejącej sieci kanalizacyjnej czy gazowej.

Obecnie do otwarcia ulicy konieczne jest wdrożenie projektu organizacji ruchu. Bez niego ulica pozostaje placem budowy. Pierwotny projekt organizacji ruchu był ponownie uzgadniany i zostały do niego wprowadzone zmiany. Wykonawca na jego podstawie przedstawił wycenę wprowadzenia tych dodatkowych zmian (koszt to ok. 60 tys. zł). Po wdrożeniu projektu i dokonaniu odbioru przez inspektorów – ulica zostanie oddana do ruchu.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat