Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rezydencje artystyczne – konkurs dla organizacji pozarządowych

Adresowany do organizacji pozarządowych otwarty konkurs ofert na realizację inicjatyw z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego „Rezydencje artystyczne i wsparcie pracy twórczej w domach” to jedno z narzędzi  pakietu „Kultura odporna”.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W ramach konkursu organizacje pozarządowe mogą uzyskać dofinansowanie na przeprowadzenie pobytów rezydencyjnych lub zapewnienie warunków umożliwiających krakowskim artystom, animatorom kultury, kuratorom sztuki i krytykom pracę twórczą w domu, a także potrzebne wsparcie merytoryczne i organizacyjne.

Podstawowym celem konkursu jest pomoc w realizacji zamierzeń twórczych i artystycznych, opartych na wymianie doświadczeń i idei oraz upowszechnianiu w Krakowie kultury i sztuki. Organizatorzy konkursu zakładają, że w efekcie rezydencji powstaną i zostaną przedstawione publiczności nowe dzieła i działania artystyczne oparte na oryginalnych pomysłach.

Pula środków do rozdysponowania w konkursie wynosi 250 000 zł. Maksymalna wysokość dotacji to 50 000 zł. Udział w konkursie można zgłosić do 5 czerwca 2020 r. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Konkurs jest jednym z elementów pakietu „Kultura odporna”. W ramach „Kultury odpornej” wparciem zostali objęci zarówno indywidualni twórcy i animatorzy, jak i organizacje pozarządowe, instytucje oraz przedstawiciele najważniejszych sektorów kreatywnych. Wartość całego pakietu narzędzi wspierających krakowski sektor kultury to ok. 12 milionów złotych.

Szczegółowe informacje o pakiecie „Kultura odporna” oraz poszczególnych narzędziach wsparcia można znaleźć tutaj.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat