Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Remont mostu na ul. Nowohuckiej

Rozpoczął się częściowy remont mostu nad Wisłą, w ciągu ulicy Nowohuckiej. W związku z pracami wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Prace są podzielone na kilka etapów i potrwają do końca września tego roku.

Fot. ZDMK
ZDMK

Remont mostu będzie częściowy, ponieważ kilka lat temu w ramach bieżącego utrzymania dróg wymienione zostały chodniki oraz balustrady, teraz prace będą prowadzone w obrębie jego nawierzchni. Wymieniona zostanie izolacja oraz nawierzchnia mostu, pojawią się nowe wpusty, dylatacja oraz żelbetowa płyta pomostu. Zabezpieczona antykorozyjnie zostanie stalowa płyta pomostu. Prace pochłoną ok. 4,1 mln zł. Remont potrwa do końca września.

 

Prace na moście są podzielone na kilka etapów. W pierwszym etapie zdemontowano betonowe bariery w pasie rozdziału od strony Płaszowa, w drugim od strony Czyżyn. Roboty w ramach I i II etapu zostały realizowane nocą z 20 na 21 maja (ze środy na czwartek). Na potrzeby tych prac zostały wyłączone środkowe pasy obu nitek na długości ok. 60 m.

Od czwartku, 21 maja trwa III etap prac – obiekt jest remontowany po stronie południowej (kierunek Czyżyny). Ruch został przerzucony na jezdnię północną, po jednym pasie w każdym kierunku. Pasy ruchu w kierunku Czyżyn zostały wyłączone na długości ok. 320 m. Ruch pieszych jest możliwy tylko po stronie północnej. Prace będą prowadzone do sierpnia.

W etapie czwartym – początek w sierpniu – obiekt będzie remontowany po stronie północnej (kierunek Płaszów). Ruch zostanie przerzucony na jezdnię południową, po jednym pasie w każdym kierunku. Ruch pieszych będzie możliwy tylko po stronie południowej.

W lipcu ubiegłego roku – wymieniana była dylatacja bitumiczna na wiadukcie w ciągu Nowohuckiej (tuż przed mostem) – były to prace niezależne od tych zaplanowanych obecnie.

remont mostu nowohucka

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat