Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dopasuj szkołę do marzenia! Skorzystaj z informatora

Podstawowe informacje o krakowskich technikach i branżowych szkołach I stopnia można teraz znaleźć w jednym miejscu – specjalnym informatorze przygotowanym przez Krakowską Szkołę Doradztwa Zawodowego. Kierunki kształcenia, wyniki egzaminów zawodowych i matur, a także cechy wyróżniające każdą placówkę – od tego warto zacząć zapoznawanie się z ofertą kształcenia zawodowego w naszym mieście.

Fot. pixabay.com

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 nie są jeszcze znane – poda je MEN w rozporządzeniu, które niebawem się ukaże (być może będzie to połowa czerwca, jak zaproponowano w projekcie) – ale powoli zbliża się już czas ostatecznego wyboru. Krakowska Szkoła Doradztwa Zawodowego, która działa przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2, postanowiła przybliżyć jeszcze niezdecydowanym  uczniom klas VIII szkół podstawowych i ich rodzicom sylwetki szkół kształcących w najróżniejszych zawodach.

„Rynek pracy w Polsce i na świecie potrzebuje pracowników wykwalifikowanych, techników, inżynierów. Zawsze w cenie są entuzjazm i pasja dla tego, czym się zajmujemy, inicjatywa w działaniu, wewnętrzna motywacja do rozwoju zawodowego i osobistego, podejmowanie działań, które wzbogacają nasze doświadczenie, znajomość języków obcych” – pisze we wstępie do informatora Małgorzata Słomka, wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2.

Rynek pracy jest wymagający, ale dzięki dobrej szkole, z wysoko wykwalifikowaną kadrą i nowoczesnym sprzętem, każdy może te wymagania spełnić. „Ważna będzie Wasza gotowość na nowe wyzwania, zmianę pracy, branży, miejsca zamieszkania, gotowość do ciągłego uczenia się. Zmiana szkoły to szansa na rozwój talentów, zdobycie wiedzy, która będzie wynikiem doświadczenia i doskonalenia szczególnych umiejętności, poznanie osób o podobnych zainteresowaniach, a także realizację planów edukacyjno-zawodowych” – dodaje wicedyrektorka.

Warto więc swój wybór dobrze przemyśleć. W informatorze można znaleźć szkoły techniczne i branżowe z podziałem na dzielnice, zapoznać się z listą kierunków, w których kształcą, z wynikami egzaminów zawodowych i maturalnych osiąganych przez uczniów, jak również poczytać o atutach poszczególnych szkół. Poradnik jest dostępny tutaj.

Jak zawsze, zachęcamy także do korzystania z serwisu Nasze Szkoły.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-15
Data aktualizacji: 2020-05-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź