Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Żłobek z placem zabaw powstanie na os. Przyzby-Zalesie

Zarząd Inwestycji Miejskich szuka firm, które zajmą się przygotowaniem pomieszczeń żłobka, a także zagospodarowaniem należącego do placówki ogródka i placu zabaw w ramach osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie. Planuje się, że prace powinny się zakończyć pod koniec lata tego roku.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Przypomnijmy, że w jednym z budynków wybudowanych w ramach pierwszego etapu osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie wygospodarowano przestrzeń na potrzeby żłobka. Obecnie ZIM w Krakowie szuka firmy, która zajmie się przygotowaniem projektu i wykonaniem robót wykończeniowych, dzięki którym możliwe będzie przystosowanie powierzchni liczącej 314 m2 do opieki nad najmłodszymi.

Żłobek ma być przeznaczony dla 52 maluchów, przewidziane są dwa oddziały – przy każdej sali ma być łazienka i magazyn na leżaki. Każde z pomieszczeń do zabawy będzie miało niezależne wyjście na plac zabaw i ogródek, z którego będą mogły korzystać jedynie maluchy i ich opiekunowie. W ramach placówki przewidziano też miejsce m.in. na wózkownię, szatnię, kuchnię oraz pomieszczenie do wydawania posiłków. Lokal ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonawca zadania ma zostać wyłoniony w licytacji elektronicznej. Wnioski o udział w postępowaniu można było zgłaszać do 22 maja br. Więcej o postępowaniu tutaj.

Równocześnie w ramach licytacji Zarząd Inwestycji Miejskich poszukuje firmy, która zajmie się aranżacją placu zabaw i ogródka przynależącego do żłobka. Jej zadaniem będzie zaprojektowanie, dostawa i montaż urządzeń i bezpiecznej nawierzchni placu zabaw. Powierzchnia terenu do zagospodarowania, który znajduje się bezpośrednio przy lokalu żłobka, od południowej strony, wynosi ok. 430 m2. Przewiduje się, że jedynie 30 proc. całego terenu ma zostać zagospodarowana – pozostałe 70 proc. pozostanie niezagospodarowany, będzie rosła tam trawa, by umożliwić swobodną zabawę dla dzieci.

W przypadku tego postępowania, wnioski o udział w licytacji można składać do 25 maja br. Więcej o postępowaniu tutaj.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat