Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Adepci rzemiosła szyją maseczki ochronne

Uczennice i uczniowie z Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie sami uszyli aż 400 maseczek ochronnych. W najbliższych dniach trafią one do pracowników Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W akcję „Z serca dla życia szyjemy maseczki” zaangażowało się ośmioro uczennic i uczniów szkoły, która od lat kształci młodych ludzi m.in. w zawodach związanych z rzemiosłem. W szyciu maseczek uczniom pomagały także nauczycielka geografii Wioleta Micherda oraz pedagog szkolny Alina Marchewczyk.

– Uczniowie poświęcili swój wolny czas, aby wspomóc krakowskich medyków w ich codziennej pracy. Przez całą majówkę uszyli ponad 400 maseczek, które lada dzień trafią do pracowników szpitala – mówi Alina Marchewczyk.

– Cieszę się, że uczniowie i nauczyciele połączyli siły w słusznej sprawie. Współpraca z młodymi ludźmi, w których jest tak wiele dobrej woli i chęci wsparcia, to dla nas, nauczycieli, powód do dumy i spora dawka optymizmu – cieszy się Wioleta Micherda, nauczycielka geografii i koordynatorka szkolnej akcji.

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat