Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kampanie społeczne dla seniorów

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec objął patronatem  honorowym dwie kampanie społeczne organizowane przez Stowarzyszenie MANKO: „Stop manipulacji – nie daj się oszukać” oraz „Solidarni z seniorami”.

Fot. Wiesław Majka / krakow.pl
Wiesław Majka / krakow.pl

Pierwsza z nich to projekt edukacyjny, którego misją jest wyczulanie starszych osób na techniki manipulacyjne. Projekt  skierowany jest nie tylko do seniorów, którzy stanowią grupę potencjalnie najbardziej narażoną na działania nieuczciwych sprzedawców, ale również do osób młodszych, ponieważ to one często mają największy wpływ na rodziców czy dziadków.

– Metody stosowane przez przestępców i nieuczciwych sprzedawców są ciągle zmieniane i doskonalone. Każdy może zostać oszukany, dlatego pokazywanie metod działania sprawców i uświadamianie niebezpieczeństwa jest bardzo ważne. Trzeba o tym problemie informować także dzieci i wnuki seniorów, zachęcając, aby młodzi ludzie  osobiście porozmawiali ze swoimi starszymi krewnymi – mówił Dominik Jaśkowiec.

Z kolei głównymi celami drugiej organizowanej przez Stowarzyszenie MANKO kampanii „Solidarni z seniorami” są: edukacja seniorów poprzez przekazywanie rzetelnych informacji, zwiększenie społecznej świadomości o potrzebach osób starszych w czasie epidemii oraz zachęcenie wszystkich do integracji i solidarnej pomocy seniorom.

– Zewsząd jesteśmy zasypywani mnóstwem informacji na temat pandemii, wiele z nich to tzw. fake newsy. Wiadomości te często mają jeden cel: wzbudzić w nas lęk. Dlatego wszelkie przedsięwzięcia podejmowane w celu walki z dezinformacją na temat zagrożenia i zwalczania koronawirusa  są cenne. Ważne jest, by seniorzy otrzymywali sprawdzone  informacje  oraz wskazówki - w jaki sposób mogą zmniejszyć ryzyko potencjalnego zakażenia – uzasadniał Dominik Jaśkowiec, obejmując projekt swoim patronatem.

Więcej o akcjach prowadzonych przez Stowarzyszenie MANKO można przeczytać na stronie internetowej: http://stowarzyszeniemanko.pl/.

dwutygodnik

pokaż metkę
Autor: Ewelina Garbacka-Kalemba
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-05-13
Data aktualizacji: 2020-05-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat