Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zmiany na trasie linii autobusowej nr 194

Od poniedziałku, 11 maja linia autobusowa nr 194 kursuje po nowej, stałej trasie. Linia została skrócona do os. Podwawelskiego, gdzie pasażerowie mogą przesiąść się na linie nr 18 oraz 52 w kierunku Ruczaju.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

Trasa linii nr 194:

„Krowodrza Górka” - ... - ul. Konopnickiej, rondo Grunwaldzkie - „Os. Podwawelskie”.

Przystanek końcowo-początkowy „Os. Podwawelskie” jest zlokalizowany na tzw. „drugiej” pętli autobusowej (początkowo przeznaczonej dla prywatnych przewoźników), zlokalizowanej na północ od istniejącego dworca KMK - analogicznie jak dla linii nr 314 (obecnie zawieszonej). Przystanek „Rondo Grunwaldzkie” w kierunku os. Podwawelskiego został przeniesiony na ul. Konopnickiej w kierunku ronda Matecznego (jak np. dla linii nr 124 i 424).

Linia kursuje  w dni powszednie w dotychczasowych godzinach i z dotychczasową częstotliwością. W dni wolne kursuje przez cały dzień z częstotliwością co 30 minut.

– Taka decyzja zapadła, ponieważ nie widzimy zasadności dublowania przejazdu komunikacji miejskiej na tej samej trasie w tym okresie, gdzie generowanie oszczędności na funkcjonowanie transportu zbiorowego w przyszłości są na wagę złota. Tramwaj nr 18 będzie kursował w godzinach szczytu co 20 minut, poza co 30 minut. Dodatkowo linia nr 52 będzie kursowała w godzinach szczytu co 10 minut, poza co 15 minut – wylicza Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego.

Przypominamy, że z tej linii korzystali m.in studenci oraz pracownicy biurowców, którzy aktualnie mogą uczyć się i pracować zdalnie.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linię nr 194, o okresie obowiązywania rozpoczętym najpóźniej w niedzielę, 10 maja zachowują ważność (do końca ich okresu ważności) na dotychczasowej trasie (do „Czerwonych Maków P+R”). Bilety okresowe wykupione na linię nr 194, o okresie obowiązywania rozpoczętym w poniedziałek, 11 maja lub później zachowują ważność tylko na nowej, skróconej trasie (do „Os. Podwawelskiego”).

Więcej o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej tutaj.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-11
Data aktualizacji: 2020-05-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat