Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szukasz ratunku dla firmy? Skorzystaj z infolinii GUP

W Grodzkim Urzędzie Pracy powstało specjalne centrum telefoniczne, w którym przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe mogą uzyskać informacje i wskazówki dotyczące tarczy antykryzysowej. Nowa infolinia, którą obsługuje pięcioosobowy zespół konsultantów, ma wesprzeć dotychczasowe kanały komunikacyjne urzędu.

Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Komu przysługuje wsparcie, na czym polega, w jakim zakresie jest przyznawane? Ponieważ tarcza antykryzysowa to obszerna ustawa, już nowelizowana i opisująca wiele złożonych mechanizmów, często trudno jest dotrzeć do konkretnego instrumentu pomocowego zaprojektowanego dla danej grupy zainteresowanych. Nieocenioną pomocą służą konsultanci, dysponujący wiedzą na temat przepisów i ich praktycznego zastosowania.

Od 23 kwietnia w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie działa taki właśnie zespół. To specjaliści, którzy zajmują się wyłącznie odpowiedziami na pytania dotyczące rozwiązań tarczy antykryzysowej.

Numery telefonów, pod którymi udzielają informacji, to:

  • 12 68 68 120
  • 12 68 68 159
  • 12 68 68 161
  • 12 68 68 168
  • 12 68 68 176

– Chcemy dotrzeć z informacją o narzędziach wspierających pracodawców w utrzymania miejsc pracy do jak najszerszego grona zainteresowanych – mówi Jacek Pająk, wicedyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy. – Zdajemy sobie sprawę, że korzystanie z oficjalnych zapisów ustawy nie zawsze jest dla przedsiębiorców łatwe. Żeby pomóc im prawidłowo wypełnić wnioski i wyjaśnić powstające wątpliwości, uruchomiliśmy specjalnie powołany zespół konsultantów – pracowników urzędu, którzy przez cały dzień służą informacją w sprawie możliwego wsparcia.

Zapotrzebowanie na informacje o wsparciu, jakie dla firm oferuje rządowa tarcza antykryzysowa, jest ogromne. Od początku kwietnia do Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie zgłaszają się mali i średni przedsiębiorcy, mikroprzedsiębiorcy oraz przedsiębiorcy samozatrudnieni, a także organizacje pozarządowe zainteresowane uzyskaniem pomocy.

Urzędnicy przyjęli prawie 32 tys. wniosków o mikropożyczkę i około 2,5 tys. wniosków o dofinansowanie do kosztów wynagrodzeń i kosztów działalności dla firm, które zanotowały spadek obrotów gospodarczych.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-04-30
Data aktualizacji: 2020-04-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź