Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub rodziców w CKP – spotkajmy się on-line!

Centrum Kultury Podgórza czasowo nie organizuje zajęć stacjonarnych, by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zajęcia dla najmłodszych i ich rodziców odbywają się teraz w internecie.

Fot. Centrum Kultury Podgórza / materiały prasowe
Centrum Kultury Podgórza / materiały prasowe

Umuzykalniające, ogólnorozwojowe, sensoryczne, animacyjne oraz ruchowe – kluby rodziców w Centrum Kultury Podgórza oferują na co dzień pełen przekrój zajęć dla dzieci w wieku do trzech lat wraz z opiekunami. Do tego dochodzą ciekawe wykłady i seminaria dla rodziców. Nie inaczej będzie i tym razem!

– Nadzwyczajne okoliczności sprawiają, że musimy działać również w sposób niestandardowy – przenosząc naszą aktywność do internetu. Robimy jednak co w naszej mocy, żeby zajęcia dla najmłodszych i ich rodziców dostępne online nie odbiegały różnorodnością od tych organizowanych dotychczas stacjonarnie – mówi Anna Grabowska, dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

Zajęcia w sieci oferują wszystkie 11 klubów rodziców, które działają w Centrum Kultury Podgórza. W kwietniowym programie znalazły się m.in. zajęcia umuzykalniające „Gordonki”, warsztaty sensoryczno-rozwojowe „Bystry Bobas”, muzyczno-ruchowe „Ruchy maluchy”, „Czytadełko” czy fitness dla mam z dziećmi i będą kontynuowane w kolejnym miesiącu.

 

W maju w planie zajęć on-line pojawią się również warsztaty muzykoterapii, zabawy logopedyczne wspierające rozwój mowy malucha, zajęcia „Sportowy ruch i duch”, łączące różne elementy ruchu z muzyką, tańcem i rozciąganiem. Zaprosimy również na zajęcia etnograficzne „Folkloromaniaki”, warsztaty pod hasłem „Ciekawe instrumenty” oraz na wirtualne spotkanie z psychologiem, który podpowie jak prawidłowo wspierać rozwój sensoryczny dziecka.

Zajęcia on-line są prowadzone z wykorzystaniem mediów społecznościowych oraz popularnych platform i aplikacji internetowych, które dla uczestników są dostępne nieodpłatnie i nie wymagają instalowania skomplikowanego oprogramowania. Większość ma formułę wideokonferencji, a w niektórych można „wziąć udział” oglądając zamieszczony w sieci film. Uczestnicy są informowani o szczegółach mailowo (otrzymują link do zajęć oraz inne ważne informacje – np. o rekwizytach, które będą potrzebne, by wziąć w nich aktywny udział).

 

Tak jak w przypadku zajęć stacjonarnych również w tych prowadzonych on-line posiadacze Karty Klubu Rodziców mogą uczestniczyć bezpłatnie. Zapisy prowadzone są mailowo lub on-line przez poszczególne filie Centrum Kultury Podgórza, które je organizują.

Pełny harmonogram klubowych zajęć on-line, informacje o karcie Klubu Rodziców oraz niezbędne dane kontaktowe można znaleźć na ckpodgorza.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat