Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Centra Aktywności Seniorów z bogatą ofertą on-line

Mimo że lokalne Centra Aktywności Seniorów (jest ich 41 w całym Krakowie) w związku ze stanem epidemii pozostają zamknięte, to wiele z nich nie rezygnuje z aktywności i kontaktu z osobami starszymi – teraz jednak w innej, interaktywnej formie. W na bieżąco aktualizowanych harmonogramach, dostępnych na stronie dlaseniora.krakow.pl znajdziemy bogaty wybór zajęć edukacyjnych i rozwojowych, prowadzonych on-line.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Równocześnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-14 koordynatorzy dyżurują pod numerami telefonów lokalnych CAS-ów, organizując pomoc wolontariuszy dla najstarszych mieszkańców Krakowa w każdej dzielnicy. Zadania te nie generują dodatkowych kosztów ze strony urzędu miasta, ponieważ realizowane są w ramach dotychczasowych projektów związanych z utworzeniem i prowadzeniem lokalnych Centrów Aktywności Seniorów. Więcej o zajęciach on-line w CAS-ach tutaj oraz o pomocy w zakupach poprzez CAS-y tutaj.

Członkowie Rady Krakowskich Seniorów oraz współpracujący z nimi seniorzy w czasie epidemii pozostają w domu, ale jak tylko mogą – z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa – włączają się w walkę z koronawirusem. Ponad 5 tysięcy maseczek, uszytych przez Radę Krakowskich Seniorów oraz zaprzyjaźnione grupy seniorów, trafiło już do najbardziej potrzebujących lokalnych instytucji pomocowych i pracowników służby zdrowia. To działanie również nie generuje dodatkowych kosztów, ponieważ jest realizowane wolontaryjnie. Więcej o zaangażowaniu Rady w pomoc w czasie epidemii tutaj.

Pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej i Uniwersytet Jagielloński zapraszają osoby starsze i samotne, nie opuszczające domów ze względu na epidemię koronawirusa, do skorzystania z możliwości codziennej wspierającej rozmowy telefonicznej  w ramach akcji „TelefonUJ do Seniora”. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i również nie generuje dodatkowych kosztów ze strony urzędu – dzięki zaangażowaniu pełnomocnik Anny Okońskiej-Walkowicz i wolontaryjnemu wsparciu studentów. Więcej tutaj.

pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat