Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Księgarnie on-line, czyli czytanie w czasach zarazy

Okres kwarantanny wymaga od nas pewnej kreatywności oraz umiejętności gospodarowania własnym czasem. Szczęśliwie dla nas, w dobie internetu oraz nieograniczonych możliwości multimedialnych, możemy pozwolić sobie na rozrywkę na wysokim poziomie zarówno na co dzień, jak i w czasie przymusowego przebywania w czterech ścianach. Działając w imieniu wszystkich krakowskich „moli książkowych” pragniemy przedstawić listę kilku sprawdzonych księgarni internetowych, które zadbają o komfortowe oraz bezpieczne dostawy książek. Każdego, kto zdążył przeczytać zasoby swojej biblioteki, czy też znudzonego oglądaniem seriali, zapraszamy do lektury oraz sprawdzenia poniższych punktów.

Karolina Stokłosa

Fot. Tomasz Stankiewicz
Tomasz Stankiewicz

Księgarnia pod Globusem

Wieża zegarowa zwieńczona metalowym globusem przy ul. Długiej 1 to miejsce, które zna każdy mieszkaniec Krakowa. Książki można zamówić on-line, regularnie pojawiają się też znakomite zniżki.

Massolit Books & Café

Przy ul. Felicjanek 4 znajduje się unikatowa krakowska księgarnia, która oferuje również książki w języku angielskim. Tym razem zamówmy książkę on-line, a kawę przyrządźmy w domu.

Księgarnia CUD

Czyli coś dla ciała, umysłu i ducha. Księgarnia oferuje pozycje z dziedziny duchowości, psychologii oraz astrologii. Doceńmy sprzedaż wysyłkową, a w późniejszym czasie zajrzyjmy do sklepu stacjonarnego, gdzie znajdziemy również szeroki asortyment gadżetów takich jak olejki, przyrządy do masażu oraz kosmetyki naturalne.

Antykwariat RARA AVIS

To pierwszy polski antykwariat książkowy w sieci. Oferta to nie tylko stare książki, ale także mapy, grafiki, plakaty oraz fotografie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów vintage.

Antykwariat Abecadło

Książki, plakaty oraz płyty winylowe - wszystko to w jednym miejscu. Zamówienia można składać za pomocą e-mail, oraz przez stronę Allegro.

American Bookstore

Księgarnia amerykańska, której obecna placówka znajduje się przy ul. Sławkowskiej 24a. Szeroki wybór literatury w języku angielskim z dziedziny biznesu, marketingu, literatury klasycznej, sztuki czy fotografii. Wszystkie pozycje dostępne on-line.


Karolina Stokłosa – studentka Instytutu Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tekst powstał w ramach współpracy Instytutu Studiów Międzykulturowych UJ (przedmiot: dziennikarstwo kulturalne) z redakcją Magicznego Krakowa.

pokaż metkę
Autor: KAROLINA STOKŁOSA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat