Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Tak dla parku przy Karmelickiej” – weź udział w konsultacjach

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących stworzenia parku przy ul. Karmelickiej. Planowane przedsięwzięcie to realizacja jednego ze zwycięskich projektów proponowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa: „Tak dla parku przy Karmelickiej”.

Fot. Budżet Obywatelski projekt
Budżet Obywatelski projekt

Przedmiotem konsultacji realizowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie jest wypracowanie, wspólnie z mieszkańcami, wytycznych do konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie projektu zagospodarowania działki znajdującej się pomiędzy ul. Karmelicką a ul. Rajską, na której obecnie znajduje się parking.

Konsultacje zostały podzielone na trzy etapy:

  • I etap - ankieta elektroniczna dostępna tutaj od 9 do 30 kwietnia oraz dyżury telefoniczne z udziałem ekspertów, które odbędą się w czwartki: 16, 23, 30 kwietnia w godzinach od 8.00 do 16.00 pod numerem telefonu: 725 201 093. W maju planowane jest ogłoszenie konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji przyszłego parku przy Karmelickiej.
    W piątek, 24 kwietnia o godz. 18.00 na profilu ZZM na Facebooku odbyła się debata o projekcie parku przy ul. Karmelickiej. Wzięli w niej udział: Marek Bauer - Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, Monika Bogdanowska - Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Marek Kaszyński - prezes Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Kraków, Piotr Kempf - dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie; Edyta Kruk - członkini Rady Dzielnicy I - Stare Miasto.
  • II etap - spośród koncepcji wybranych przez sąd konkursowy mieszkańcy za pomocą głosowania wskażą zwycięską koncepcję (głosowanie zostało zaplanowane na IV kwartał br).
  • III etap - podczas warsztatów projektowych (zaplanowanych na IV kwartał br.) zostanie zaprezentowana i omówiona koncepcja wybrana podczas głosowania; warsztaty będą też okazją do zebrania ewentualnych uwag do opracowania finalnego projektu parku kieszonkowego przy Karmelickiej.

Dodatkowe informacje o konsultacjach społecznych związanych z realizacją projektu „Tak dla parku przy Karmelickiej” są dostępne tutaj.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat