Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Podróż w czasie na stronach Muzeum Fotografii

Krakowskie Muzeum Fotografii ma dostępną ofertę internetową dla tych, którzy pozostają w swoich domach przez najbliższy czas, przez co nie są w stanie odwiedzić muzealnej siedziby. Wystarczy jedynie dostęp do internetu, para ciekawskich oczu oraz ziarno wyobraźni.

Mateusz Rosa

Fot. Muzeum Fotografii w Krakowie
Muzeum Fotografii w Krakowie

Muzeum Fotografii można odwiedzić dzięki opcji wirtualnego zwiedzania. Strona oferuje dostęp do takich miejsc, jak m.in. do sali wystaw czasowych, rzeźb przestrzennych Kingi Nowak, księgarni Art Bookstore i wielu innych. Internetowe zwiedzanie zapewnia także dostęp do stałych wystaw, których on-line jest aktualnie aż osiem, oraz jednej dodatkowej czasowej.

Wśród internetowych zbiorów Muzeum można znaleźć kolekcje, które odnoszą się do wielu kategorii, w tym fotografie, sprzęt, książki, czasopisma, plakaty, kalendarze i archiwa – razem ponad 76 tysięcy plików. W galeriach tematycznych znajdują się zdjęcia związane z przeróżnymi aspektami, takimi jak praca, życie codziennie w PRL-u czy nawet galeria wąsów. Zainteresowani na pewno znajdą coś ciekawego dla siebie.

Zarówno przeglądanie internetowych zbiorów Muzeum, jak i wirtualna wycieczka przez budynek placówki to na pewno opcja na urozmaicenie czasu, który obecnie wielu z nas spędza w domu. Profil Muzeum na Facebooku jest aktualizowana codziennie, informując o ważnych komunikatach, przedstawiając ciekawe fakty dotyczące posiadanych zbiorów i zachęcając do kontaktu z ważnym dla Polski kawałkiem historii fotografii.


Mateusz Rosa – student Instytutu Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tekst powstał w ramach współpracy Instytutu Studiów Międzykulturowych UJ (przedmiot: dziennikarstwo kulturalne) z redakcją Magicznego Krakowa.

pokaż metkę
Autor: MATEUSZ ROSA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat