Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dziękujemy walczącym z koronawirusem

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia. W tym roku to święto ma szczególny charakter – w czasie epidemii jeszcze bardziej niż zwykle doceniamy zarówno zdrowie, jak i pracę osób które pomagają nam się o nie troszczyć.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W tym roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony  był wyjątkowo: o godzinie 13.00 Polacy oddali hołd osobom pozostającym na „pierwszej linii frontu” walki z trwająca epidemią koronawirusa. W ramach akcji #BrawaDlaWas wiele osób wyszło na balkony i stanęło w oknach swoich domów, aby bić brawo medykom.

Przypominamy, że Kraków włączył się w podziękowania dla pracowników służby zdrowia także i w ostatnim tygodniu. W czwartek, 2 kwietnia na fasadzie TAURON Areny Kraków został wyświetlony napis „Kraków dziękuje polskiej służbie zdrowia”.

W ten symboliczny sposób mieszkańcy miasta wyrazili wdzięczność wszystkim zaangażowanym w walkę z epidemią – osobom, które walczą o zdrowie i życie pacjentów. Dziękujemy lekarzom, ratownikom, pracownikom służb medycznych, pracownikom szpitali i wszystkim zaangażowanym w walkę z epidemią w Polsce.

 

 

 

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat