Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bez święcenia pokarmów przed bazyliką Mariacką

Ze względów bezpieczeństwa w Wielką Sobotę, 11 kwietnia nie odbyło się tradycyjne święcenie pokarmów przed bazyliką Mariacką na Rynku Głównym. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął taką decyzję po konsultacji z proboszczem parafii mariackiej.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Tegoroczne Święta Wielkanocne to najprawdopodobniej najbardziej nietypowe święta w życiu większości z nas… Nie zrobimy wielu rzeczy, które zdawały się dotychczas kwintesencją tego wspólnego czasu, nie odbędzie się wiele spotkań. Nie spotykamy się niestety również przed bazyliką Mariacką na naszym tradycyjnym wielkosobotnim święceniu, które od wielu lat stanowiło szczególny moment tego dnia. Byliśmy gotowi, jak co roku, przygotować krakowskie chlebki-kukiełki z krzyżem i życzeniami, jaja gotowane w cebuli, byliśmy gotowi zaprosić wyjątkowych gości, krakowski restaurator, pan Jacek Łodziński, miał szykować świąteczny stół pełen wspaniałości, które miały trafić na wielkanocne spotkanie najbardziej potrzebujących – podopiecznych kuchni św. Brata Alberta – mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

– Pozostaniemy jednak w domach. Wierzę, że pozostaniemy z poczuciem wspólnoty i dzielenia odpowiedzialności za to, abyśmy te święta spędzili zdrowo i bezpiecznie – dodał prezydent i złożył życzenia mieszkańcom: „Niech ta niezwykła Wielkanoc upłynie wszystkim Państwu w możliwie dobrym samopoczuciu i w atmosferze przepełnionej nadzieją na to, że już wkrótce będziemy mogli pożegnać ten trudny czas. Zdrowych i bezpiecznych Świąt!”

Materiały i wskazania liturgiczne dotyczące Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy, a także wykaz transmisji mszy w telewizji, radiu i internecie, znajdują się na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat