Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

#zostańwdomu po nowohucku i uszyj maseczkę

Jeśli tylko masz w domu kawałek materiału, możesz uszyć sobie i swoim bliskim maseczki ochronne. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Skorzystaj z filmiku instruktażowego Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta przygotowanego w ramach akcji #zostańwdomu po nowohucku.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Wystarczy kawałek materiału 32 cm na 22 cm i dwa kawałki gumki o długości 16 cm – pracownicy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta uczą, jak samodzielnie przygotować maseczki ochronne. A sami szyją je dla seniorów, strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przekazują do hospicjów. W szycie maseczek włączyło się już kilka klubów Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta: Karino, Aneks i Herkules.

 

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta aktynie działa pomimo ograniczeń związanych z pandemią i w sieci proponuje liczne inicjatywy, do których zaprasza osoby w różnym wieku. Szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym profilu ośrodka i należących do niego klubów. Wśród propozycji:

 • Klub Herkules zaprasza do wspólnej lektury „Nowohuckich przygód Pana Dyni" w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.30.
 • Klub Jędruś we wtorki i czwartki o godz. 16.00 proponuje „Treningi w domu" w ramach „Centrum sąsiedzkiego". Także we wtorki i czwartki organizuje „Twórczą Pracownię", w środy prezentuje „Rodzicielskie Koło Ratunkowe on-line”, a w piątki „Jędrusiowy Poradnik Kulturalny".
 • W Klubie Zgody codziennie o godz. 10.00 odbywają się „Poranki z Sową Mądrą Głową". Klub prowadzi też subiektywny przegląd literatury dziecięcej oraz „Domowe Ewolucje", czyli porady jak kreatywnie spędzić z dzieckiem czas w domu.
 • Klub 303 uczy się żonglerki i pokazuje, jak zrobić COŚ z niczego.
 • Klub Aneks prezentuje gry retro on-line.
 • Klub Dukat we wtorki i czwartki zaprasza na podróże po świecie z bajkami dla dzieci, w poniedziałki, środy i piątki prezentuje  „Domowe eksperymenty”, w soboty „Podskakiwanki dla małych i dużych" a w niedzielę pokazuje „Jak dobrze mieć sąsiada”.
 • Klub Krzesławice od poniedziałku do piątku proponuje cykl „Artystyczne Krzesławice on-line”.
 • Klub Mirage zachęca do zwiedzania Galerii M Plus w sieci, proponuje wystawę „Collage – Jan Leszek Zirny” on-line, a w ramach cyklu „Paleta wspomnień” przypomina wybrane wystawy prezentowane wcześniej w Klubie.
 • Klub Pod Kasztanami realizuje cykl „Kreacje-Inspiracje" oraz proponuje piosenki i tańce dla dzieci.
 • Klub Wersalik zaprasza do cyklu „Zostań w domu – graj w planszówki!" oraz cyklu #odkuchnii. We wtorki proponuje ponadto „Artystyczne Inspiracje”, w środy udostępnia „Filmy logopedyczne", a przez cały  kwiecień prowadzi akcję „Nowa Huto – uśmiechnij się!”.
 • Klub Zakole zaprasza do słuchania klasyki literatury – kierownik klubu, aktor Jarosław Szwec czyta „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Dla dzieci klub proponuje „Domowy Teatrzyk”, czyli inscenizowane bajki z rekwizytami. We wtorki i czwartki prowadzi cykl „Psychologia w pigułce”, w którym za pomocą prostych animacji tłumaczy i objaśnia mechanizmy psychologiczne towarzyszące różnym zachowaniom społecznym.

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta razem ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowej Huty codziennie przygotowuje #inspiracjeodNAS dla seniorów. Propozycje przystępnych, bezpłatnych aktywności wysyłane są mailowo do seniorów należących do Akademii oraz zamieszczane na stronie internetowej stowarzyszenia i na profilu w portalu Facebook.

Z myślą o seniorach Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta przygotował także akcję telefoniczną  „Uśmiech przez telefon” – więcej o inicjatywie tutaj.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat