Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zawieszony program „Odpowiedzialny sprzedawca”

Panująca obecnie epidemia koronawirusa wywołała poważne załamanie gospodarcze. Mając na uwadze interes ekonomiczny krakowskich przedsiębiorców, Wydział Spraw Administracyjnych postanowił zawiesić obowiązywanie programu „Krakowskie porozumienie – dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży”, którego znakiem rozpoznawczym stała się naklejka „Odpowiedzialny sprzedawca”.

Fot. Maciej Grzyb / krakow.pl
Maciej Grzyb / krakow.pl

Do porozumienia przystąpili w zdecydowanej większości lokalni, krakowscy przedsiębiorcy, których sytuacja gospodarcza w dobie kryzysu jest bardzo ciężka, a w konkurencji z zachodnimi sieciami nie mają dużych szans ekonomicznych.

W ubiegłym roku w Urzędzie Miasta Krakowa została podpisana umowa społeczna, z udziałem krakowskich przedsiębiorców prowadzących detaliczną sprzedaż napojów alkoholowych. Ma na celu wypracowanie dobrych praktyk w zakresie detalicznej sprzedaży alkoholu, ze szczególnym uwzględnieniem dobrowolnego ograniczenia godzin nocnej sprzedaży alkoholu. W ramach porozumienia przedsiębiorcy zobowiązali się, między innymi, do niesprzedawania alkoholu w godzinach od 24.00 do 5.30, wykazując społeczną odpowiedzialność za prowadzenie tego typu działalności. Do porozumienia przystąpiło ok. 150 sklepów.

Jednocześnie Wydział Spraw Administracyjnych przypomina o konieczności przestrzegania obowiązujących zasad sprzedaży napojów alkoholowych, w szczególności zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym.

 

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat