Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konsul generalny USA w Krakowie dziękuje za gest solidarności

30 marca TAURON Arena Kraków zaświeciła się w barwach flagi USA. Patrick Slowinski, konsul generalny USA w Krakowie podziękował prezydentowi Krakowa za ten piękny gest solidarności z narodem amerykańskim w czasie niezwykle trudnych dni zmagań z pandemią. Jak podkreślił, dla niego i dla całej społeczności amerykańskiej w Krakowie był to prawdziwy znak przyjaźni i bliskich więzów, jakie łączą nasze kraje.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

– Równocześnie chciałbym wyrazić moje szczere uznanie dla wielkich wysiłków podejmowanych przez Pana i służby miejskie dla zapewnienia sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania miasta, jak i pomocy osobom i instytucjom najbardziej potrzebującym – napisał konsul.

Dodał też, że jest pod wrażeniem tak wielu kreatywnych inicjatyw spontanicznej pomocy, jaką okazują sobie mieszkańcy Krakowa, szczególnie młodsi wobec starszych. 

– To przejaw niezwykłej energii i ducha solidarności, który zawsze tkwił w tym mieście, a który z pewnością pomoże odrodzić się Krakowowi po trudnym doświadczeniu, przez które teraz wszyscy przechodzimy – podkreślił konsul.

pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat