Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Pauza” również dla dorożkarzy

Wprowadzony przez prezydenta Krakowa program „Pauza” skierowany jest także do przedsiębiorców – dorożkarzy.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Pomoc dla dorożkarzy polega m.in. na wyłączeniu postoju stałego oraz przejazdu przez Rynek Główny od 13 marca. Umożliwia to przedsiębiorcom ubieganie się, po zakończeniu każdego półrocza, o obniżenie opłat z tytułu zawartych umów na skutek zamknięcia postoju – zgodnie z treścią zawartych umów cywilnoprawnych. Warto podkreślić, że postój dorożek wyłączono jeszcze przed ogłoszeniem przez rząd stan zagrożenia epidemicznego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dorożkarzy, miasto wprowadziło do obowiązujących umów zapisy umożliwiające comiesięczne (w okresie trwania stanu epidemii) obniżenie opłat. Sporządzone przez Wydział Spraw Administracyjnych UMK odpowiednie aneksy, które wszyscy dorożkarze podpisali pod koniec marca,  umożliwiają comiesięczne dokonywanie odliczeń. Dzięki temu w kwietniu dorożkarze zapłacą kwota obniżona o liczbę dni, w których był wyłączony postój, tj. od 13 do 31 marca.

Jeśli zamknięcie postoju stałego i zakaz przejazdu przez Rynek Główny będą obowiązywać przez cały kwiecień, to w maju dorożkarze otrzymają rachunki na 0 zł.

O wszystkich działaniach pomocowych dorożkarze są informowani na bieżąco.

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA, TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat