Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Tadeusz Kantor. Widma” w oczekiwaniu na otwarcie Cricoteki

Otwarcie nowej wystawy stałej pt. „Tadeusz Kantor. Widma” w Cricotece nie odbyło się w planowanym terminie 3 kwietnia. Ośrodek zawiesił działalność z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2. Natomiast będzie udostępniać on-line materiały związane z wystawą, a także wykłady poświęcone twórczości Tadeusza Kantora.

Fot. cricoteka.pl
cricoteka.pl

Wspólnym dla tegorocznych działań Cricoteki hasłem są „Trudne przeszłości, niepewne przyszłości”. Poprzez nową ekspozycję kuratorzy chcieli zadać pytania o to, jak bieg historii wpłynął na twórczość Tadeusza Kantora oraz jak determinuje rozwój sztuki w ogóle.

Jednym z założonych przez nich celów było zaproszenie odwiedzających do szczególnego, aktywnego i wielozmysłowego doświadczenia wystawy, a przez to do badania, w jaki sposób sztuka naznaczona zagrożeniem może być prezentowana dzisiaj. Teraźniejszość dobitnie spuentowała te zamierzenia.

Ekspozycja obiektów Teatru Cricot 2 „Tadeusza Kantora. Widma”, rezonujących dziś nie tylko z wielkimi wojnami poprzedniego stulecia, ale i z aktualnymi wydarzeniami, pozostanie na razie wystawą widmo. Natomiast w oczekiwaniu na otwarcie ekspozycji, Cricoteka zaprasza do odkrywania nowej aktualności prac i tekstów Tadeusza Kantora.

Od 3 kwietnia ośrodek będzie udostępniać on-line materiały związane z wystawą oraz tą drogą częściowo realizować program jej towarzyszący. Na program złożą się zarówno specjalistyczne wykłady prezentujące kalejdoskop problemów, tematów i konstrukcji oscylujących w twórczości Kantora wokół trudnej przeszłości, jak i krótkie narracje i materiały audiowizualne dotyczące kwestii czy obiektów związanych z ekspozycją.

Wykłady on-line:

  • piątek, 3 kwietnia, godz. 16.30 – Michał Kobiałka
  • poniedziałek, 11 maja, godz. 18.00 – Grzegorz Niziołek
  • wtorek, 9 czerwca, godz. 18.00 – Małgorzata Paluch-Cybulska

Szczegóły na stronie internetowej cricoteka.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat