Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

FMF zaprasza na nowy cykl koncertów on-line

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie zaprasza na nowy cykl koncertów, które odbędą się w domowych zaciszach i w studiach nagrań kompozytorów tworzących muzykę do filmów i seriali. W ramach tych spotkań muzycy zagrają na instrumentach, a ponadto przybliżą kulisy swojej pracy i odpowiedzą na pytania fanów FMF. Oczywiście podczas występu wszyscy #zostajemywdomu. Pierwszy koncert odbył się w sobotę, 4 kwietnia o godz. 20.00.

Fot. materiały prasowe / KBF
materiały prasowe / KBF

Muzyka do „Belfra” – znakomicie przyjętego serialu telewizji Canal+ w reżyserii zdobywcy Orłów i Złotych Lwów Łukasza Palkowskiego; suity z „Pułapki”, produkowanej przez TVN, które sprawiły, że Atanas Valkov był nominowany w 2019 roku do pierwszej edycji Polskiej Ścieżki Dźwiękowej Roku FMF; czołówka do serialu „Bodo”, a do tego muzyczne fragmenty z „Ostatniej rodziny” – opowieści o rodzinie Beksińskich. To wszystko usłyszeliśmy w sobotę, 4 kwietnia o godz. 20.00 na facebookowych profilach Festiwalu Muzyki Filmowej i RMF Classic. Kompozytor zapewnia, że przygotował też niemałą niespodziankę dla fanów muzyki serialowej. Wcześniej tego samego dnia zapraszamy na antenę RMF Classic – o godz. 17.00 gościem Jadwigi Polus w programie „Bliskie spotkania” będzie właśnie Atanas Valkov.


„Live from studio” to nowy cykl Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, który pomoże #zostaćwdomu i spędzić ten czas z muzyką wykonywaną na żywo. Nasi goście zaprezentują najpiękniejsze kompozycje filmowe. Na początek zajrzymy do studia Atanasa Valkova, który w specjalnie skomponowanym i dedykowanym społeczności FMF programie zapewni nam kilka chwil przyjemności przy wspaniałych dźwiękach.

Atanas Valkov to polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, pianista, perkusista i producent muzyczny wychowany w Lublinie. Zdobył główną nagrodę w 7. edycji Berlinale Score Competition, był nominowany do European Talent Award w Kolonii. Finalista 4. konkursu FMF Young Talent Award w 2016 roku. Czerpie inspiracje z różnych źródeł: folkloru polskiego i bałkańskiego, muzyki elektronicznej, współczesnej oraz jazzu. Oryginalne kompozycje Atanasa są doceniane w Polsce i na świecie.

Jest twórcą aranżacji i producentem albumu „Transoriental Orchestra” Kayah, który uzyskał status platynowej płyty. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną  wyprodukował album „Ambition”. Valkov jest też uznanym kompozytorem muzyki filmowej. W Polsce stworzył muzykę do filmu „Ostatnia rodzina” i dokumentu „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego oraz serialu „Belfer” Łukasza Palkowskiego. Skomponował muzykę do „Legend polskich” – cyklu filmów krótkometrażowych w reżyserii Tomasza Bagińskiego, która łączy motywy etnicznych legend z nowoczesnym językiem filmowym w konwencji science fiction i fantasy. Brał udział w produkcji impresji filmowej „Zwięzła kronika czasu” Andrzeja Wajdy, a także krótkiego filmu „Ambicja” oraz spotu „Czarna polana” Tomasza Bagińskiego.

Na cykl koncertów „Live from studio” zapraszają Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

Dołącz do wydarzenia na profilu FMF na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat