Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Znamy wyniki I tury konkursu dla krakowskich uczniów

Pierwszy etap rywalizacji w konkursie Festiwal Kwarantanny za nami! W ubiegłym tygodniu wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń – dziękujemy za udział w konkursie i przygotowanie filmów.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Jury podjęło decyzję o przyznaniu czterech nagród głównych i 12 wyróżnień.

Tabletami Samsung Galaxy nagrodzone zostały:

  1. W kategorii przedszkolaków 3-6 lat: Kaja Komornicka, która wraz z tatą przeniosła nas na chwilę we włoskie Alpy,
  2. W kategorii młodszych dzieci ze szkoły podstawowej: Liliana Staszewska, która we własnym domu stworzyła piękny teatr pod chmurką,
  3. W kategorii starszych uczniów podstawówki: Maksymilian Turbasa, który pokazał, że zajęcia z fizyki można bez trudu przeprowadzić w domu,
  4. Czwarty tablet to nagroda dla Mai Mirończuk za wspaniałą, fabularną próbę odtworzenia (finalnie zwycięskiej) walki z koronawirusem.

 

Nagrodzonych zostało także dwanaścioro innych dzieci, które wraz z wyróżnieniem otrzymują głośniki JBL GO2, książki i słodycze od partnerów akcji. Są to: Helena Król, Tymon Ślusarek, Kacper Litwiniuk, Zbigniew Melfried, Szymon Bubak, Natalia Gorgoń, Pola Komornicka, Igor Gadula, Anna Michalec, Gaja Zawada, Zofia Sarzyńska, Kasper Leżański.

Wśród jurorów konkursu znaleźli się: Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, prezes Fundacji Poland Business Run Agnieszka Pleti, Marek Balawajder, reżyser i producent Piotr Biedroń, aktor Tomasz Schimscheiner, Marzena Sadłoń z nakolkach.com, Adrianna Palka, Andrzej Popiel i Agnieszka Wnuk.

Wyniki opublikowane zostały na festiwalkwarantanny.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku.

Wszystkie filmy konkursowe można odszukać w mediach społecznościowych po hashtagach: #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu.

Rozpoczynamy II etap zabawy, dzięki czemu również w tym tygodniu dzieci mają szansę na zdobycie nagród i wyróżnień. Przypominamy, że czekamy na maksymalnie dwuminutowe filmy do niedzieli, 5 kwietnia do północy. Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jedno nagranie. Należy wybrać kategorię konkursową i przedstawić zadany temat – liczymy na kreatywność uczestników. Wrzucając film na konto swoje lub rodziców na FB, IG lub YT, należy ustawić post jako publiczny i dodać hashtagi konkursowe: #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu. Rodzice muszą wyrazić zgodę na udział w konkursie poprzez formularz na stronie internetowej festiwalkwarantanny.pl.

Organizatorzy konkursu: Miasto Kraków, Fundacja Poland Business Run, RMF FM

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat