Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wirtualny SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina

#Zostańwdomu i bądź w kinie! Już dziś Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich licealistów do wzięcia udziału w kolejnej zdalnej odsłonie SMAK-u, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina. Po domowym seansie brytyjskiego filmu z 1963 roku pt. „Służący”, uczniowie podyskutują o obejrzanym filmie za pomocą platformy internetowej. 

Fot. kadr z filmu / Kino Pod Baranami / materiały prasowe
kadr z filmu / Kino Pod Baranami / materiały prasowe

Kino to miejsce spotkań tworzące zżytą wspólnotę wielbicieli filmowego medium; miejsce, w którym znajdują oni przestrzeń do swobodnej rozmowy. Kino Pod Baranami  nieustannie organizuje szereg wydarzeń łączących intrygujące filmy i spotkania wypełnione nieskrępowaną dyskusją. Mimo tymczasowego zamknięcia, Kino nie zawiesza swojej misji i organizuje wirtualne spotkania!

To już czwarta zdalna odsłona Spotkań Młodych Amatorów Kina. Na domowych ekranach, uczniowie obejrzą film „Służący” Josepha Losey’a, który zdobył aż trzy nagrody BAFTA, m.in. za kreacje aktorskie. To zrealizowany w 1963 roku subtelny i wyrafinowany dramat psychologiczny opisujący relacje pan - służący w kategoriach dominacji i podporządkowania z wyjątkową wnikliwością. Film dostępny jest na platformie MUBI, do której darmowy trzymiesięczny okres próbny otrzymali w prezencie widzowie Kina Pod Baranami.

Po seansie, młodzi widzowie połączą się ze sobą za pomocą platformy internetowej, aby wymienić się swoimi wrażeniami z filmu.

Początek o godz. 19.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na profilu SMAK-u na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat