Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trzeci tydzień akcji „Złap Groteskę w sieci”

Rozpoczyna się trzeci tydzień projektu „Złap Groteskę w sieci”, który na czas kwarantanny proponuje Teatr Groteska w Krakowie.

Fot. Teatr Groteska
Teatr Groteska

Za nami lista przebojów Teatru Groteska, gdzie prezentowano ulubione piosenki ze spektakli. Za nami również tygodniowe warsztaty teatralne „I Ty możesz zostać aktorem”,  w trakcie których aktorzy udzielali codziennych internetowych lekcji poprawnego mówienia i dykcji, ruchu scenicznego i śpiewu. Także za nami teatralna kuchnia i artystyczne dania serwowane przez aktorkę Teatru Groteska Małgorzatę Hachlowską oraz weekendowe spektakle z teatralnego repertuaru: „Brzydkie Kaczątko” i „Dzikie Łabędzie”.

Blisko 20-tysięczna widownia oraz reakcje widzów, przesyłane w komentarzach na profil Teatru Groteska na Facebooku, świadczą o wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciu całego projektu. Wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki projektu „Złap Groteskę w sieci” dostępne są również na kanale teatru na YouTube.

Ale to nie koniec! Przerwa w szkołach się przedłuża i kiedy frustracja wszystkich rodziców i nauczycieli tylko rośnie, kolejny raz przychodzimy z pomocą!

Przez najbliższy tydzień, dzień po dniu w samo południe zespół teatru zaprasza na warsztaty pt. „I Ty możesz mieć teatr”. Instruktorami będą kolejni aktorzy Teatru Groteska: Iwona Olszewska-Watemborska i Bartłomiej Watemborski. Ze swoimi dziećmi pokażą, jak w warunkach domowych zrobić pacynkę, marionetkę i lalkę na kiju. Jakub Popławski krok po kroku poprowadzi rodziców i dzieci przez artystyczne zadanie, którym będzie budowa teatru. Siły witalne w artystycznej kuchni Calineczki wzmocni Małgorzata Hachlowska.

Finałem tygodnia będzie kolejny weekendowy pokaz (4-5 kwietnia), tym razem zaprezentowany zostanie spektakl pt. „Trzy świnki”, zrealizowany w konwencji maskowo-lalkowej.

Konkurs „Gramy dla Groteski”

Wszystkie tematyczne aktywności projektu „Złap Groteskę w sieci” prowadzą do wielkiego finału. Dla najmłodszych widzów zespół teatru organizuje niecodzienny konkurs „Gramy dla Groteski”. Po lekcjach śpiewu, dykcji, ruchu scenicznego, budowy marionetek, pacynek i instrukcji, jak zrobić domowy teatr, czas na… produkcje własne najmłodszych widzów! Profesjonalne jury, w składzie którego znaleźli się aktorzy teatru, oceniać będzie nadesłane filmiki z domowymi inscenizacjami, które zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności na stronie internetowej groteska.pl.

Szczegóły konkursu jeszcze w tym tygodniu!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat