Międzypokoleniowa akcja: TelefonUJ do Seniora

Może znasz starszą osobę, której ten trudny czas pozostawania w domu mogłyby trochę ułatwić rozmowy z młodymi ludźmi? Uniwersytet Jagielloński we współpracy z miastem przygotował akcję „TelefonUJ do Seniora”. 

Międzypokoleniowa akcja: TelefonUJ do Seniora
Fot. materiały UMK

Osoby starsze i samotne, które nie mogą teraz opuszczać domu ze względu na epidemię koronawirusa, mogą skorzystać z możliwości codziennej, wspierającej rozmowy telefonicznej w ramach inicjatywy „TelefonUJ do Seniora”.

Jak wziąć udział w akcji? Jeśli jesteś starszą osobą i masz ochotę na taką rozmowę, podaj swoje imię i numer telefonu – możesz zadzwonić lub napisać wiadomość sms na numer: 797 905 860. Ten numer należy do Anny Okońskiej-Walkowicz, Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, która pomaga studentom i pracownikom UJ realizować to przedsięwzięcie i ułatwia kontakt pomiędzy seniorami i studentami.

– Jesteśmy przekonani, że szczególnie w trudnych chwilach rozmowa z przyjaźnie nastawioną osobą może przynieść wiele satysfakcji. Pozwoli poczuć, że nie jesteśmy sami, doda otuchy i sprawi, że poczujemy się lepiej. Może też okazać się, że będzie to początek znajomości, która przetrwa czas pandemii. Łatwo przecież wyobrazić sobie, że Seniorzy staną się mentorami swoich telefonicznych opiekunów – mówi Anna Okońska-Walkowicz, która zaprasza do udziału w akcji.

Zachęcamy, by przekazywać seniorom informację o tej inicjatywie. Może znasz osoby, które chętnie skorzystałyby teraz z możliwości rozmowy z młodymi, otwartymi ludźmi? Powiedz im o akcji  „TelefonUJ do Seniora”.

Pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA