Komunikat archiwalny

Budowa Ośrodka Ruczaj: wydłużono termin składania ofert

Z uwagi na bardzo dużo pytań od potencjalnych oferentów, w tym również wnioski o wydłużenie okresu na przygotowanie ofert w przetargu na budowę Ośrodka Ruczaj, Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie zadecydował o zmianie terminu przyjmowania propozycji w prowadzonym postępowaniu. Aktualnie oferty można składać do 24 kwietnia.

Budowa Ośrodka Ruczaj: wydłużono termin składania ofert
Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Nie da się ukryć, że aktualna sytuacja w naszym kraju, stan pandemii i ogólne spowolnienie wielu procesów funkcjonowania naszego społeczeństwa wpływa na proces przygotowania i realizacji inwestycji. Widać to choćby po reakcjach firm wykonawczych na ogłoszony przez nas przetarg na budowę Ośrodka Ruczaj.

– Mamy ponad 100 pytań do specyfikacji przetargowej. Trudno się dziwić, bo budynek ośrodka, a także różne rozwiązania techniczne i architektoniczne przewidziane w projekcie to nie lada wyzwanie dla firm. Dodatkowo, jest bardzo wiele próśb i sugestii, by z uwagi na obecną sytuację w kraju, dać firmom więcej czasu na przygotowanie rzetelnych ofert – wskazuje Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. – Dlatego podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu składania propozycji przetargowych. Obecnie jest to 24 kwietnia, choć w zależności od rozwoju sytuacji, termin może ulec zmianie – informuje dyrektor ZIM.

Przypomnijmy, że Ośrodek Ruczaj jako filia Centrum Kultury Podgórza ma być miejscem animacji lokalnego życia kulturalnego, edukacji artystycznej i kulturalnej oraz promocji kultury. Placówka będzie organizatorem wydarzeń kulturalno-społecznych o zasięgu dzielnicowym i miejskim. Jej działalność kulturalna i edukacyjna będzie wielokierunkowa i dostosowana do różnych grup wiekowych. Nie bez znaczenia będzie również promowanie w nowym centrum nauki i technologii. Zgodnie z założeniem, ośrodek ma być także lokalnym forum kreowania i wymiany myśli społecznej, miejscem przyjaznym i otwartym dla lokalnych organizacji pozarządowych, które będą mogły korzystać z pomieszczeń budynku.

Sam gmach Ośrodka Ruczaj to bardzo ciekawa bryła architektoniczna. Autora koncepcji poznaliśmy pod koniec 2017 roku, kiedy sąd konkursowy pracujący pod kierunkiem architekta Borysława Czarakcziewa zadecydował o wyborze propozycji Ośrodka Ruczaj, przedstawionej przez biuro Limba Eko sp. z o.o. z Krakowa.

Nowa placówka będzie się mieścić bezpośrednio koło realizowanego obecnie przez ZIM w Krakowie osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie, w sąsiedztwie gminnego osiedla Magnolia.

Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszonego przez ZIM przetargu można znaleźć tutaj.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także