Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Festiwal Kwarantanny – konkurs dla przedszkolaków i uczniów

Uczniowie już drugi tydzień pozostają w domach, realizując naukę online. Wieje nudą? Niekoniecznie! Także i w tym czasie dzieci i młodzież mają szansę wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Trwa Festiwal Kwarantanny, czyli konkurs na najlepszy krótki film, przedstawiający radzenie sobie z izolacją w domu. Na uczestników czekają nagrody.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Festiwal Kwarantanny to konkurs polegający na przygotowaniu krótkiego filmu o tym, w jaki sposób można uczyć się i spędzać czas w domu. Przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich do 18. roku życia, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

– Dla wielu uczniów przymusowe pozostanie w domu wiąże się z brakiem zwykłych aktywności i bezpośredniego kontaktu z kolegami i koleżankami. Rodzice starają się jak mogą, by zorganizować czas swoim pociechom. Chcielibyśmy, by młodzi krakowianie w przerwach pomiędzy internetowymi lekcjami zajęli się czymś ciekawym i rozwijającym, stąd pomysł na konkurs filmowy. Mamy nadzieję, że nagrania wideo, które powstaną, będą nową formą rozrywki dla uczestników, a także źródłem wiedzy o nieszablonowych i inspirujących sposobach na naukę i zabawę w domu dla innych dzieci, nie tylko z Krakowa – komentuje prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Konkurs realizowany jest w czterech kategoriach tematycznych: „Uczę się sam”, „Po szkole”, „Sposób na koronawirusa” oraz „Pomagam”.


Aby wziąć udział w zabawie należy wybrać jedną z nich, nagrać krótki film (do 2 min.) i udostępnić go w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube (na profilu swoim lub rodziców) z hashtagami #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu. Post z filmem musi być publiczny.

Konkurs został podzielony na cztery grupy wiekowe (przedszkolaki, szkoła podstawowa klasy 1–4, szkoła podstawowa klasy 5–8, szkoły średnie). W związku z tym, że uczestnicy są niepełnoletni, rodzice muszą udzielić zgody na udział dziecka w konkursie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie festiwalkwarantanny.pl. Należy w nim umieścić także link do opublikowanego filmu.

Zabawa ruszyła 23 marca i potrwa cztery tygodnie. Pod koniec każdego z nich filmy zostaną ocenione przez jury konkursowe, a autorzy najlepszych nagrodzeni – czekają na nich tablety, książki, gry i inne upominki od partnerów akcji (Skrzat, Wydawnictwo Literackie, Znak Emotikon, Beskidzkie, ADAMADA, Nasza Księgarnia, Silcare, Wawel, Fundacja „Wawel z rodziną”).

Więcej informacji i regulamin dostępne są na stronie festiwalkwarantanny.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat