Komunikat archiwalny

Teatr Groteska w sieci uczy śpiewu i dykcji!

Po pierwszym tygodniu entuzjastycznie przyjętej akcji „Złap Groteskę w sieci” i weekendowym oglądaniu spektaklu „Brzydkie Kaczątko” (blisko 15 tys. widzów!) Teatr Groteska uruchamia kolejną część swojego projektu, wspierającego środowisko najmłodszych widzów i nauczycieli.

Teatr Groteska w sieci uczy śpiewu i dykcji!
Fot. Teatr Groteska

– Przerwa w szkołach została przedłużona aż do Wielkanocy, co zapewne i rodziców, i nauczycieli, i przede wszystkim dzieci stawia przed nie lada wyzwaniem. Nie ma innego wyjścia, musimy zrobić wszystko, by opanować pandemię, dlatego też Teatr Groteska rozszerza tematykę projektu „Złap Groteskę w sieci” – mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.

– Odtąd najmłodsi widzowie w całej Polsce mogą brać udział w nowych – interakcyjnych formach naszych artystycznych działań. Chcemy zachęcić uczestników akcji do samodzielnej, aktywnej zabawy w tworzenie teatru w warunkach domowych – zaznacza.

Od poniedziałku do piątku, codziennie w samo południe na stronie internetowej groteska.pl prezentowany będzie cykl lekcji pt. „I TY możesz zostać aktorem”, w których do wspólnej zabawy poprzez naukę ruchu scenicznego, naukę śpiewu, ćwiczenia dykcji i interpretację wybranych tekstów zapraszać będą znani i lubiani aktorzy – Katarzyna Polewany i Bartłomiej Olszewski.

Nie zabraknie również teatralnej kuchni, w której artystyczne smaki tworzyć będzie w każdy piątek sama Królowa Macocha ze spektaklu „Dzikie Łabędzie” czyli Małgorzata Hachlowska z rodzinnym teamem.

Finał każdego tygodnia to pełna wersja aktualnych inscenizacji Teatru Groteska - na wiernych widzów już w najbliższy weekend czeka hit Groteski, czyli spektakl „Dzikie Łabędzie”!

– Kiedy przed tygodniem startowaliśmy – jako pierwsi w Krakowie – z akcją przeniesienia teatru do internetu, trochę drżały nam kolana, bo przecież teatr to sztuka interakcji aktora z widzem. Ale dzisiaj wszystko nabiera innych znaczeń – przyznaje Weltschek.

– Po tym tygodniu entuzjastycznego przyjęcia wiem, że Groteska może też rodzić wielkie emocje w sieci, a widownia nasza daleko już wykracza poza granice Polski. Piszą do nas widzowie z Irlandii czy Wielkiej Brytanii i co nas szczególnie zaskoczyło – piszą do nas też nauczyciele, którzy oglądanie spektakli Groteski w sieci dają jako zadanie domowe swoim uczniom w systemie e-learningu. Tak chyba rodzi się na naszych oczach zupełnie inna rola teatru. Mam nadzieję, że przejściowa tak jak wirus, który nas obecnie gnębi. Bo wiemy przecież, że nic nie zastąpi żywego teatru – przyznaje dyrektor Teatru Groteska.

Przypomnijmy, że akcję „Złap Groteskę w sieci” Teatr Groteska rozpoczął wraz z zamknięciem szkół i przedszkoli, decydując się na prezentację w internecie wybranych inscenizacji i piosenek z najpopularniejszych spektakli granych w Grotesce oraz weekendowy pokaz „Brzydkiego Kaczątka”. Kontynuacją projektu jest Internetowa Szkoła Groteski z nauką dykcji, śpiewu, ruchu scenicznego i artystycznej kuchni. To na początek, bo w planach dla najmłodszych widzów są teatralne aktywności prowadzone aż do Wielkanocy!

Tagi: teatr, internet

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także